Конфігурація відеостіни в Luxriot EVO дуже гнучка і дозволяє налаштувати відеовихід практично в будь-якій фізичній комбінації дисплеїв. Шаблони для відеостін налаштовуються через Luxriot EVO Console, а потім стають доступними в Luxriot EVO Monitor, залежно від дозволів підключеного користувача. За допомогою спеціальної вкладки Video Wall ви можете легко контролювати вміст усіх доступних відеостін.
Зауважте, що ця функція підтримується лише для версії програмного забезпечення Luxriot EVO Global. Щоб функція відеостіни стала доступною, потрібне підключення до сервера Luxriot EVO Global. Якщо деякі з ваших відеостін розміщені на машинах Luxriot EVO Recording Server, вам усе одно потрібно підключитися до глобального сервера Luxriot EVO з Luxriot EVO Monitor: якщо з’єднання з центральними серверами керування втрачено, ваша клієнтська програма автоматично повторно підключиться через дзеркало (якщо доступне) або безпосередньо на сервер(и) запису. Немає необхідності вводити будь-яку адресу сервера запису Luxriot EVO вручну.
Налаштування відеостіни
Ідея відеостін у Luxriot EVO полягає в тому, що ви створюєте макет у Luxriot EVO Console, а потім призначаєте вікна програми Luxriot EVO Monitor для екранів відеостіни в макеті. Після цього всією відеостіною можна легко керувати з будь-якого місця.
У цьому розділі ми розглянемо налаштування вікон програми Luxriot EVO Monitor і побачимо, які з них необхідні для налаштування відеостіни.
Розширені параметри вікна
Щоб отримати доступ до налаштування вікна в моніторі Luxriot EVO, відкрийте розділ Live , натисніть кнопку Multidisplay setup у верхньому правому куті під головним меню, а потім натисніть кнопку Advanced, щоб відкрити діалогове вікно налаштування.

Розширені налаштування вікна
Діалогове вікно додаткових параметрів вікна пропонує такі можливості:
- створювати вікна для доступних локальних дисплеїв і керувати їхніми властивостями
- призначити типові макети та послідовності для вікон (лише для локальних дисплеїв)
- прив'язати вікна до дисплеїв відеостіни
У верхній частині діалогового вікна налаштування ви побачите список доступних вікон. За замовчуванням уже є головне вікно Luxriot EVO Monitor (позначене як Основне ), яке не можна видалити чи перейменувати. Можна додати більше вікон, їх кількість обмежена кількістю дисплеїв, фізично підключених до робочої станції. Для кожного вікна в підсумковому списку відображаються такі елементи:
- номер дисплея
- первинний чи ні
- стартовий макет, якщо встановлено
- спливаючі вікна каналу/карти дозволені чи ні
- спливаючі вікна макета дозволені чи ні
- запускати повноекранний режим чи ні
- номер екрана відеостіни, якщо встановлено
Щоб додати нове вікно, натисніть кнопку + Додати вікно у верхньому лівому куті (коли розмір вікна досягне розміру підключеного відображення, кнопки стають сірими). Ви також можете створити додаткові локальні вікна, клацнувши мініатюри дисплея в меню налаштувань мультидисплея (перед відкриттям Додаткових налаштувань).

Параметри вікна
Виберіть параметри нового вікна та натисніть « Зберегти» , щоб зміни вступили в силу.
Усі ці параметри можна встановити для кожного вікна (включно з основним вікном за замовчуванням) у розділі діалогового вікна під списком вікон. Доступні такі налаштування:
Загальні налаштування :
- Назва вікна : установіть назву вікна, яка буде відображатися в рядку заголовка програми кожного вікна
- Екран запуску : виберіть дисплей, на якому буде запущено цільове вікно (клацніть, щоб виділити жовтою рамкою)
- Макет або послідовність запуску : виберіть елемент, який буде відображатися під час запуску вікна; виберіть ( За замовчуванням), щоб автоматично заповнити макет 2x2 під час запуску Luxriot EVO Monitor
- Розпочати повноекранний режим : увімкнути запуск цільового вікна в повноекранному режимі; якщо це вимкнено, вікно запускатиметься просто розгорнутим
- Дозволити спливаючі вікна каналу та карти* : увімкнути спливаюче вікно відео/карти в цільовому вікні в результаті виконання правила події/дії
- Дозволити спливаючі вікна макета* : увімкнути спливаючі вікна макета в цільовому вікні в результаті виконання правила події/дії
Розділ відеостіни :
- Екран відеостіни : виберіть, щоб зробити цільове вікно частиною конфігурації відеостіни; виберіть відеостіну зі спадного списку нижче
- Візуальний елемент відеостіни : виберіть (клацніть, щоб виділити жовтою рамкою) екран відеостіни, який буде використовуватися як цільове вікно
- Мозаїчний дисплей : дозволити розділити цільовий екран відеостіни на кілька фізичних дисплеїв
- Плитки : виберіть розмір сітки та клацніть плитку, щоб призначити їй поточне вікно
* Параметри спливаючих вікон можна вибирати по одному: увімкнення спливаючих вікон об’єктів вимикає спливаючі вікна макета, і навпаки.

Призначення екрана відеостіни
Щоб видалити вікно, виділіть його у списку та клацніть значок кошика у верхньому правому куті; вам буде запропоновано підтвердити дію. Зверніть увагу, що всі параметри вікна також будуть видалені; коли ви видалили вікно та натиснули « Зберегти» в діалоговому вікні «Додаткові параметри» , видалене вікно також буде закрито. Ви можете видалити будь-яке вікно, крім основного.

Підтвердити видалення
Призначити екрани відеостіни
Коротко : для кожного вікна програми ввімкніть параметр «Екран відеостіни» в нижньому розділі > виберіть відеостіну зі спадного списку > натисніть потрібний екран відеостіни > збережіть. Параметри вікна докладніше пояснюються вище.
Щоб відеостіна була доступна тут, шаблон відеостіни має бути попередньо визначено через Luxriot EVO Console, а поточний обліковий запис користувача має мати дозвіл на керування відеостіною . Якщо ви ввімкнули налаштування відеостіни, але їх немає в розкривному списку, переконайтеся, що ваш сервер Luxriot EVO Global підключено, і перевірте його конфігурацію в Luxriot EVO Console.
Якщо ви бажаєте об’єднати кілька фізичних дисплеїв в один віртуальний екран відеостіни (мозаїка), увімкніть опцію Мозаїчний дисплей праворуч, а потім виберіть, до якої сторони екрана належить кожен дисплей. Стіни, облицьовані плиткою, докладно пояснюються нижче.
Плиткові дисплеї
Іноді плоскі дисплеї без рамки об’єднують фізично в одну поверхню надвисокої роздільної здатності. Монітор Luxriot EVO підтримує такі конфігурації та дозволяє розбивати кожен дисплей відеостіни на кілька плиток, а також призначати окремі плитки різним фізичним дисплеям. Ці дисплеї можуть керуватися як однією, так і різними робочими станціями: стіна, викладена плиткою, виглядатиме однаково. Таким чином, набір (група) фізичних моніторів (плиток) утворює єдиний екран відеостіни, який потім використовується як місце призначення вмісту. Плитки встановлюються один раз, і тоді цей рівень конфігурації стає повністю прозорим для керування відеостіною: ви просто звертатиметеся до екранів відеостіни пізніше, незалежно від того, складається кожен екран з одного чи кількох вікон.
Щоб увімкнути мозаїку, спочатку призначте всі дисплеї одному екрану відеостіни, а потім виберіть різні регіони (плитки) для кожного фізичного дисплея за допомогою візуальних елементів.

Приклад мозаїки з візуалізацією вихідного каналу
Приклад : розтягніть вихід одного каналу на два вікна програми Luxriot EVO Monitor, які працюють на двох різних клієнтських машинах.
Конфігурація :
- для обох вікон:
- увімкнути відеостіну в розширених налаштуваннях вікна, як показано вище
- виберіть ту саму відеостіну та той самий екран відеостіни (наприклад, відеостіна Matrix , екран 1)
- увімкніть опцію Tiled display
- введіть макет 1x2
- для вікна 1 :
- виберіть плитку 1 (ліворуч)
- для вікна 2 :
- виберіть плитку 2 (справа)
У результаті монітор Luxriot EVO автоматично розглядатиме два дисплеї як один екран, і будь-який вміст, надісланий на цей екран відеостіни, буде розтягнуто, щоб заповнити обидві фізичні поверхні.
Зауважте, що вміст мозаїчних дисплеїв можна визначити лише через відеостіни , надсилаючи елементи на екрани відеостіни з меню елементів (...), або відкриваючи вкладку керування відеостіною. Якщо ви надсилаєте елементи на локальні екрани (подвійним клацанням або перетягуванням зі списку ресурсів), використовуватиметься лише частина плитки, що призведе до небажаного ефекту.
![]() | Обов’язково відкалібруйте мозаїчні дисплеї, щоб вони мали однакові параметри яскравості та кольору. Зазвичай ці параметри доступні через операційну систему або утиліти, що входять до складу драйверів відеокарти. |
![]() | На один і той же екран відеостіни можна підписатися на багато різних дисплеїв. приклад:
|
![]() | І канали, і карти можна розміщувати. Однак елементи візуального накладання (наприклад, кнопки, портали ) будуть недоступні. Текст із джерел даних накладатиметься на відео, як зазвичай. |
Керування відеостіною
Після того, як вікна програми Luxriot EVO Monitor були прикріплені до дисплеїв відеостіни, стає можливим надсилати ресурси безпосередньо на будь-який дисплей відеостіни. Ви можете зробити це двома способами: надіслати ресурси безпосередньо з їхнього меню або увійти в повнофункціональний режим керування відеостіною. Перший варіант зручний для швидкого редагування, а другий дозволяє повністю контролювати вміст відеостіни. Обидва режими обробляють екрани відеостіни, а не окремі плитки, якщо мозаїчні дисплеї ввімкнено. Таким чином, вам не потрібно турбуватися про плитки: Luxriot EVO Monitor подбає про них автоматично.
Нижче ви знайдете вказівки щодо адміністрування вмісту відеостіни в Luxriot EVO Monitor.
Швидкий вихід вмісту
Щоб надіслати будь-який ресурс безпосередньо на екран відеостіни, натисніть кнопку «Розгорнути» біля назви ресурсу у списку ліворуч і виберіть « Відображати на» -> «Відеостіна» -> вибрати відеостіну -> вибрати номер/назву відображення. Доступні ресурси: макети , послідовності макетів , карти та окремі канали .
Щоб надіслати вміст екрана, який зараз відображається, на дисплей відеостіни, виконайте те ж саме в меню макета у верхньому правому куті (над переглядом у реальному часі).
Розширене управління
Перейдіть на вкладку Video Wall на верхній панелі, щоб отримати доступ до розширеного керування всім відео. У цьому режимі ваш монітор Luxriot EVO діє як керуючий клієнт для всіх учасників відеостіни.
Тут, на лівій панелі, перераховані всі доступні ресурси – як локальні, так і серверні. Це:
- відеостіни : отримані з серверів Luxriot EVO Global, кожну відеостіну можна розгорнути для перегляду її дисплеїв
- макети, шаблони макетів і послідовності макетів : як локальні, так і спільні через сервери Luxriot EVO Global; звідси можна створити нові послідовності, натиснувши кнопку Розгорнути
- канали : окремі канали з усіх підключених серверів
- карти : отримані з підключених серверів Luxriot EVO Global

Керування відеостіною
Спочатку перетягніть потрібну відеостіну зі списку ресурсів у верхню частину вікна. Ви можете перетягувати саму назву відеостіни або будь-який із її дисплеїв. У верхній частині вікна з’явиться схема відображення відеостіни з відповідними номерами та назвами відображення.
Клацніть будь-яку клітинку, щоб переглянути поточний вміст цільового дисплея: він буде показаний під розташуванням відеостіни. Рядок заголовка нижньої частини вікна відображатиме номер і назву відображення відеостіни, тип поточного ресурсу, що відображається (макет або послідовність макета); у правій частині панелі ви матимете меню макета , яке дозволить вам швидко встановити поточний макет як початковий макет для цільового дисплея відеостіни. Якщо на поточному дисплеї відеостіни є послідовність макета , це меню запропонує параметри, щоб встановити поточну послідовність макета як запуск, а також зупинити послідовність. «Запуск» у цьому контексті означає запуск сервера Luxriot EVO, на якому працює цільова відеостіна.
![]() | Ви можете встановити макети та послідовність запуску, лише якщо Luxriot EVO Monitor підключено до сервера Luxriot EVO Global. Це означає, що за таких обставин ви не зможете встановити вміст запуску:
В обох цих випадках ви все ще можете керувати вмістом відеостіни вручну. |
У нижній частині вікна ви можете керувати вмістом цільового дисплея відеостіни точно так само, як і у звичайному режимі перегляду в реальному часі. Ти можеш:
- перетягніть шаблони макетів, макети та послідовності макетів із розділу «Макети» панелі «Ресурси» ліворуч
- створити нові послідовності макетів із розділу Макети
- перетягніть окремі канали з розділу Канали
- перетягніть карти з розділу Карти
- закрийте канали та карти в макеті за допомогою кнопки X у верхньому лівому кутку вікна перегляду
- міняти місцями канали та карти в межах макета, перетягуючи їх за заголовки
- блокувати канали та карти у вікнах перегляду за допомогою елемента керування блокуванням накладання у верхньому лівому куті
- цифрове масштабування каналів за допомогою елемента керування цифровим масштабуванням
- цифрове масштабування карти за допомогою коліщатка миші
Умовні позначення:
- поточний екран відеостіни позначено синьо-зеленим
- інформаційний значок
поруч із заголовком макета/каналу показує ім’я користувача, який розмістив відповідний макет/канал: наведіть курсор миші , щоб побачити ім’я користувача
- піктограма інформації підсвічується жовтим кольором протягом п’яти секунд після розміщення відповідного ресурсу
Усі зміни у вмісті дисплея відеостіни негайно застосовуються, а всі інші користувачі, які в цей момент керують цим дисплеєм, отримують сповіщення за допомогою виділеної піктограми інформації. Якщо вибрані схеми не збережено як початкові макети, вони зберігатимуться до перезапуску віддалених програм Luxriot EVO Monitor.
![]() | Якщо монітор Luxriot EVO підключено до дзеркального сервера замість Luxriot EVO Global (колір індикатора сервера змінюється із зеленого на жовтуватий), усі зміни, які ви вносите в конфігурацію відеостіни, зберігаються на дзеркальному сервері. Коли машина Luxriot EVO Global повертається, усі зміни синхронізуються з основним центральним сервером керування. Усе це відбувається автоматично та прозоро для користувачів Luxriot EVO Monitor. |
Ця стаття була корисною?
Чудово!
Дякуємо за відгук
Даруйте, що не вдалося допомогти вам
Дякуємо за відгук
Відгук надіслано
Дякуємо за допомогу! Ми докладемо всіх зусиль, щоби виправити статтю