Усі наявні та додані об’єкти E&A можна об’єднати, щоб створити правила (карту правил) для кожного сервера, які визначатимуть поведінку сервера в разі ініціювання подій. Цей розділ допоможе вам ознайомитися з пов’язаними функціями, пояснити значення та призначення використаних предметів і надати приклади використання.
Карта правил створюється за допомогою Конфігуратора подій і дій : щоб відкрити її, перейдіть до розділу Події та дії в консолі Luxriot EVO, потім клацніть Правила в меню ліворуч, а потім виберіть цільовий сервер, для якого ви хочете додати Налаштування E&A, а потім натисніть кнопку Відкрити конфігуратор на верхній панелі. Щоб змінити цільовий сервер, натисніть кнопку «Змінити» поруч із назвою сервера, а потім виберіть один із доступних серверів.
Конфігуратор подій і дій відкриється в новому вікні; за замовчуванням правила не визначені.

Конфігуратор подій і дій
Ви можете заздалегідь створити всі події, дії, умови та розклади, використовуючи відповідні розділи меню в Luxriot EVO Console, або створити необхідні пункти прямо з конфігуратора. Таймери затримки можна створити лише під час виконання вказаного правила, і вони не зберігаються як незалежні сутності.
Додавання та редагування подій
Виберіть цільовий елемент зі списку подій, а потім натисніть кнопку + Подія нижче: відкриється діалогове вікно конфігурації з попередньо вибраним цільовим пристроєм. Тут ви можете додати сповіщення від цифрових входів пристрою, сповіщення VCA та інші типи подій; дивіться детальний опис створення подій у розділі Додати події .
Події розташовуються за джерелами . Типовими джерелами подій є: канали, групи каналів, сервери, кнопки користувача, відеостіни, зовнішні служби.
![]() | Вбудовані (за замовчуванням) типи подій - втрачене/відновлене відео, помилки запису тощо - не можна редагувати. Це також стосується всіх вбудованих дій. |
Додавання та редагування дій
Виберіть цільовий елемент зі списку дій, а потім натисніть кнопку + дія нижче: відкриється діалогове вікно конфігурації з попередньо вибраним цільовим пристроєм. Тут ви можете додати різні реакції будь-якого типу події:
- цифровий вихід тригерного пристрою
- запис до журналу програм ОС
- активувати попередні налаштування PTZ цільового пристрою
- активувати профіль запису основного/допоміжного потоку
- надіслати сповіщення електронною поштою
- запустити сторонню програму
- тощо
Докладний опис створення та налаштування дій див. у розділі «Додати дії» .
Керувати правилами
Щоб почати комбінувати події, дії та додаткові елементи керування, просто дотримуйтеся цієї схеми:
- знайдіть потрібну подію в списку подій - скористайтеся фільтром пошуку на верхній панелі, якщо потрібно
- використовуйте стрілки < і > або двічі клацніть події, щоб додати/видалити їх до/зі списку правил
- клацніть вільний простір цільового правила у списку правил (використовуйте CTRL або Shift, щоб вибрати кілька) – вибрані рядки будуть виділені зеленим кольором
- знайдіть потрібну дію в списку дій - за потреби скористайтеся фільтром пошуку зверху
- використовуйте стрілки < і > або двічі клацніть дії, щоб додати/видалити їх до/зі списку правил , і кнопку +, щоб додати більше ніж одну дію для однієї події
- виберіть потрібні дії та додайте допоміжні елементи керування, натиснувши кнопки на нижній панелі (детальніше див. опис нижче)
![]() | Корисні поради:
|
Заголовок правила відображає джерело події та саму подію; нижче наведено відповідні дії, кожна з яких має власний набір спеціальних елементів керування. Дії одного типу перераховані в одному заголовку правила; для всіх інших випадків події дублюються, що призводить до окремого правила. До кожної дії можна приєднати одну умову, один розклад і один таймер затримки .

Приклад набору правил для того самого джерела події
Після створення карти правил натисніть кнопку OK у нижньому правому куті, щоб зберегти та вийти . Зауважте, що просте закриття Конфігуратора подій і дій аналогічно натисканню кнопки «Скасувати» : жодні зміни не буде збережено.
Умови, розклади та таймери затримки
Для кожної пари подія/дія, доданої до карти правил, можна визначити додаткові параметри у вигляді умов , періодів затримок і розкладів . Виберіть одну або кілька цільових подій зі списку правил , а потім клацніть потрібний елемент керування на нижній панелі.
Щоб видалити допоміжні елементи керування з правила, виберіть його у списку Правила та натисніть кнопку Очистити на нижній панелі. Зауважте, що всі визначені умови, таймери та розклади буде видалено з цільового правила, і їх неможливо від’єднати по одному.
Таймери затримки
Щоб додати таймер паузи для певних дій, виберіть одне або кілька зіставлених правил (використовуйте CTRL+клацніть або Shift+клацніть, щоб позначити кілька елементів), що підлягають затримці, а потім натисніть кнопку «Таймер затримки» на нижній панелі центральної частини конфігуратора подій і дій .

Властивості таймера затримки
Встановіть період затримки для цільового таймера. Час можна регулювати такими способами:
- клацніть години/хвилини/секунди, а потім використовуйте стрілки ВГОРУ та ВНИЗ праворуч, або
- клацніть години/хвилини/секунди та використовуйте прокручування миші, утримуючи курсор миші над відповідним розділом позначки часу, або
- введіть час вручну за допомогою цифрової клавіатури.
Далі виберіть режим паузи:
- Створити окрему дію : нові дії того самого типу створюватимуться незалежно від діючого таймера затримки та ставитимуться в чергу так само, як і початкова відкладена дія
- Продовжити відкладену дію : нові події того самого типу перезапустять таймер, відкладаючи кінцеву дію на вказаний проміжок часу
Коли ви закінчите, натисніть OK , щоб зберегти та вийти з діалогового вікна. Новостворений таймер затримки буде призначено попередньо вибраним діям.
![]() | Розширення дії дозволяє багаторазово відкладати виконання дії, якщо протягом вибраного періоду часу надходить більше подій одного типу. Наприклад, якщо вхідні події мають тип помилки запису , їх може надходити занадто багато одночасно, наприклад, у разі великої проблеми зі сховищем, що спричиняє багато ініційованих дій одного типу, тоді як лише одна дія може бути бажаною . Скажімо, якщо потрібною дією є запис у журнал програми , встановлення таймера затримки на 5 хвилин + розширена дія відкладатиме надсилання електронної пошти на 5 хвилин щоразу, коли з’явиться нова помилка запису; коли в певний момент минуло більше 5 хвилин без нових вхідних подій, зрештою буде створено один запис у журналі. Опція окремої дії , навпаки, примусово веде журнал для кожної окремої ініційованої події. |
Щоб видалити таймер затримки з конфігурації правила, клацніть таймер, щоб виділити його в межах правила, а потім натисніть кнопку «Очистити» на нижній панелі. Зауважте, що якщо до того самого правила є розклади та/або умови, їх також буде видалено.
Розклади
Розклади використовуються, коли потрібно, щоб правило було активним на основі попередньо визначеного маршруту. Ви можете створити будь-яку кількість користувальницьких розкладів у розділі «Умови» на консолі Luxriot EVO, а потім використовувати їх для керування правилами: див. розділ «Створення розкладів» у цьому документі, щоб отримати детальне пояснення цього.
Виберіть одну або кілька цільових подій зі списку правил , а потім натисніть кнопку «Розклад» на нижній панелі.
Умови
Умови — це додаткові змінні, які можуть дозволити або заборонити виконання дії. Рішення приймається на основі стану умови: якщо умова ON , запланована дія буде виконана; якщо умова ВИМКНЕНА , дія не виконуватиметься незалежно від частоти викликаної події. Стан умови може бути змінено в результаті іншої події, тому для виконання цього завдання слід додати додаткове правило оголошення; Крім того, ви можете вручну встановлювати та скасовувати умови за своїм бажанням. Таким чином, умови дозволяють активувати та деактивувати правила, не вимагаючи їх повного видалення.
Щоб призначити умову правилу, виберіть одну або кілька цільових подій зі списку правил і натисніть кнопку «Умова» на нижній панелі, а потім виберіть цільову умову зі списку або створіть нову.
Будь ласка, прочитайте тему Умови цього документа, якщо ця функція нова для вас: вона містить детальний опис і приклади використання.
Вихідний і цільовий канали
Для деяких дій, які беруть участь у створенні правила, потрібно вказати відповідний канал, щоб ці правила могли виконуватися належним чином. Для таких дій вихідний/цільовий канал вказується під час створення правила, яке передбачає таку дію: відповідні додаткові кнопки з’являються на нижній панелі або в розділі карти правил поруч із умовами, розкладами та таймерами затримки. Кожна дія дозволяє лише один пов’язаний канал; якщо вам потрібно, наприклад, два знімки, які потрібно надіслати електронною поштою, просто додайте дві дії одного типу та вкажіть різні вихідні канали.

Використовуйте кнопку Snapshot Source , щоб приєднати різні знімки до кількох дій одного типу
Коли ви поєднуєте такі дії з подіями, які вже пов’язані з певним каналом (наприклад, Video Lost , Motion , VCA , DI ), цей канал автоматично вибирається для кінцевої дії. Для решти подій канал не встановлено за замовчуванням, і вам потрібно використовувати кнопки цільового/джерельного каналу на панелі під правилами. Крім того, ви можете встановити інший канал замість автоматично вибраного за допомогою тих самих кнопок.
Додавання миттєвих знімків
Дія «Надіслати електронний лист» дозволяє прикріпити знімок з одного каналу та доставити його разом із електронним листом одержувачу. Знімок можна зробити або з основного потоку, або з додаткового потоку (підпотоку), якщо доступний. Під час створення дії ви просто вмикаєте знімок з основного або додаткового потоку, а потім у вас буде можливість вказати вихідний канал під час створення правила, яке передбачає таку дію.
Під час створення дії «Надіслати електронний лист» ви можете додати знімок, вибравши потрібний параметр потоку (основний/додатковий) зі спадного списку. Сам канал на цьому кроці не вказується, оскільки заздалегідь невідомо, до якого каналу ця дія буде застосована в майбутньому - це робить дію універсальною, застосовною до будь-якого цільового каналу.

Укажіть джерело знімка для цільового правила
Канал джерела вказується, коли ви додаєте дію «Надіслати електронний лист» до події, тобто створюєте правило в Конфігураторі подій і дій:
- якщо подія в правилі має певний канал як джерело (наприклад, рух, VCA, DI), цей канал автоматично встановлюється як джерело знімка
- для подій, які мають джерела, відмінні від каналів (наприклад, кнопки користувача, події сервера), ви можете вказати вихідний канал за допомогою кнопки Snapshot source на панелі під картою правил
- ви можете змінити вихідний канал за допомогою тієї ж кнопки, а також вимкнути вкладення знімка, вибравши жодний як джерело
Правила надсилання електронної пошти можуть приймати будь-які додаткові модифікатори, як і будь-які інші правила - таймери затримки , умови та розклади , кожен з яких один раз.
Додавання цільових каналів до правил
Існують інші дії, окрім « Надіслати електронний лист із миттєвим знімком» , які пов’язані з каналами та можуть використовувати їх як цільові дії. Це, зокрема, «Створити закладку» та «Надіслати подію клієнту» .

Зміни запису реєструються в області сповіщень цільового каналу
Для дії «Створити закладку» потрібен канал, до якого можна додати закладку. Щоб додати закладки до кількох каналів одночасно, додайте декілька дій типу «Створити закладку» та вкажіть різні цільові канали для кожного.
Для дії « Надіслати подію клієнту» потрібно лише вказати цільовий канал, якщо для дії ввімкнено параметр «Показати подію на панелі сповіщень» : у результаті попередньо визначене повідомлення з’явиться в області сповіщень зазначеного каналу (область накладання у перегляді в реальному часі, там же, де з’являються помилки потоку - див. посібник користувача Luxriot EVO Monitor для отримання додаткової інформації). Подібно до закладок, ви можете додати більше ніж одну дію одного типу та додати різні канали як цілі, щоб відображати повідомлення в областях сповіщень цих каналів.
Приклади
Ось кілька прикладів використання конфігуратора подій і дій . Ви знайдете більше прикладів у кожній із пов’язаних тем.
Експортуйте знімки з усіх каналів
Завдання: після натискання кнопки користувача зберегти знімок з кожного існуючого каналу на одному сервері.
Попереднє налаштування:
- створити кнопку користувача з бажаною назвою
- створити дію: експортувати знімок у вказане місце

Експортуйте знімок у вказане місце за допомогою текстових макросів для імені файлу
Зауважте, що сама дія не містить жодних полів для каналу, який би слугував джерелом знімка. Таким чином, дія універсальна і може використовуватися багаторазово для багатьох правил; цільовий канал для моментального знімка потім потрібно вказати для кожного правила в E&A Configurator.
Використовуйте текстові макроси в імені файлу та/або шляху: це необхідно для того, щоб кожен знімок мав унікальну назву. В іншому випадку знімки в одному каталозі перезапишуть один одного. {ACTION_PARAMETER_TITLE} тут є найкращим варіантом для розрізнення каналів, оскільки вихідна подія (натиснута кнопка користувачем) і цільова дія (сервер) однакові для всіх правил. Наприклад, ось дві різні програми для однакових макросів:
K:\Snapshot\{ACTION_PARAMETER_TITLE} _ {EVENT_TIME}.jpg - кожне ім'я файлу містить назву каналу (джерело знімка, указане на етапі створення правила) і мітку часу
K:\Snapshot\{ACTION_PARAMETER_TITLE\{EVENT_TIME}.jpg - створюються каталоги з назвами каналів, і всі знімки з одного джерела поміщаються в ту саму папку та мають позначки часу як їхні імена

Кожне правило має власне джерело знімка
правила:
- додайте подію натискання кнопки користувача один раз, клацніть її, щоб її було виділено (виділено зеленим)
- додайте дію експорту знімка кілька разів для всіх каналів за допомогою кнопки + (правило буде скопійовано автоматично)
- визначте джерело знімка (=канал) для кожного правила за допомогою кнопки внизу
У результаті, коли користувач натискає кнопку в моніторі Luxriot EVO або в додатку Luxriot EVO Mobile, знімки з усіх доступних (тих, що мають відео) каналів будуть збережені у вказане місце.
Сповіщення електронною поштою про втрату відео
Завдання: надсилати сповіщення електронною поштою, коли відеопотік з певних каналів недоступний більше п’яти хвилин.
Попереднє налаштування:
- у налаштуваннях каналу встановіть час очікування втрати відео на 300 с (п’ять хвилин) для кожного цільового каналу (виберіть кілька каналів і скористайтеся кнопкою «Групове редагування» на верхній панелі, щоб змінити декілька каналів одночасно)
- налаштувати поштовий сервер з потрібними параметрами
- створити дію: надіслати електронний лист відповідальній особі за допомогою попередньо налаштованого сервера SMTP
правила:
- подія втрати відео з кожного цільового пристрою запускає дію «Надіслати електронний лист».

Сповіщення електронною поштою про втрату відео
Зауважте, що вам не потрібно створювати подію втрати відео , оскільки вона вже існує за замовчуванням для кожного каналу.
Спливаючий канал на події Video Analytics
Давайте подивимося, як відкрити спливаючі відеоканали, якщо вбудована відеоаналітика (VA) ініціює подію перетину лінії. Такі правила дозволяють ефективно завантажувати монітори операторів, щоб вони бачили лише релевантне відео замість тонн статичних каналів.
Завдання: якщо відеоаналітика на каналі Х зафіксує людину, що перетинає лінію розмежування, з’явиться канал А на екранах усіх операторів.
Попереднє налаштування:
- Канал A: увімкніть VA , додайте лінію перетину , додайте подію лінії типу Crossed із увімкненим класом Person
Правило для каналу А:
- Правило VCA з параметром Line crossed запускає спливаючу дію на екрані
Якщо ви хочете обмежити спливаюче вікно певним дисплеєм відеостіни, просто створіть додаткову дію типу об’єкта Popup . У властивостях дії ви зможете вказати відображення відеостіни та навіть індекс вікна перегляду як призначення каналу.
Глобальна обробка помилок запису
Цей приклад охоплює випадок використання глобальної події , показуючи, як кілька серверів в одній системі можуть бути залучені до складнішого ланцюга подій і дій.
Завдання: якщо на сервері A є помилки запису, зареєструйте цю подію локально, а також додайте відповідний запис до журналу Windows Application на центральному сервері. Подія «Помилка запису» є за замовчуванням, тому її не потрібно створювати.
Попереднє налаштування:
- Сервер A: Запис до журналу програми A
- Центральний сервер: дія запису до журналу програми CS
- Помилка запису глобальної події на сервері A
Правила для сервера A:
- Подія помилки запису запускає дію локального запису в журнал програми
- Тригери події помилки запису Надсилання глобальної дії події для події Помилка запису на сервері A
Правила центрального сервера:
- Помилка запису на сервері. Глобальна подія запускає власну дію журналу запису до програми CS

Правила для Сервера А
Сервер А створює глобальне сповіщення та надсилає його всім серверам у системі.

Правила для центрального сервера
Центральний сервер підписаний на глобальне сповіщення і, отже, реагує, виконуючи призначену дію.
Ця стаття була корисною?
Чудово!
Дякуємо за відгук
Даруйте, що не вдалося допомогти вам
Дякуємо за відгук
Відгук надіслано
Дякуємо за допомогу! Ми докладемо всіх зусиль, щоби виправити статтю