На додаток до основної конфігурації запису, кожен канал має додаткову функцію для резервного запису, яка називається реплікацією каналу . Основна ідея полягає в тому, що створюється копія каналу або репліка, яку можна встановити для запису на будь-якому сервері з іншим профілем запису та/або розкладом. Ці типи каналів мають конфігураційні обмеження, наприклад, ви не можете змінити роздільну здатність потоку, тому вплинути на параметри запису можна, лише вибравши інший профіль запису та/або розклад.
Резервний канал не записується безпосередньо з джерела даних (камери чи іншого); натомість він копіюється з оригінального запису, який уже існує на сервері. Це призводить до двох важливих моментів:
- канал реплікації не може містити більше даних, ніж вихідний потік,
- функція реплікації стійка до низької пропускної здатності та збоїв підключення.
Наприклад, якщо профіль запису основного потоку налаштовано на запис відео лише зі швидкістю 15 кадрів/с і на основі руху, то, отже, потік реплікації не може бути постійним відео+аудіо зі швидкістю 25 кадрів/с через брак даних. Майте це на увазі під час налаштування реплікації.
![]() | Якщо ви створюєте канали реплікації після того, як основні канали записувалися протягом деякого часу, репліки копіюватимуть останні 30 днів наявного архіву, і з цього моменту зберігатимуться специфічні для сервера та індивідуальні квоти. |
Ви можете налаштувати канали реплікації для запису на тому ж сервері, що й вихідний канал, або на будь-якому іншому доступному сервері; якщо архітектура системи є розподіленою, особливо на великомасштабних багатосайтових інсталяціях, рекомендуються виділені сервери реплікації . Це звичайні сервери запису, яким призначено лише канали реплікації.
Коли працює механізм відновлення після відмови :
- Якщо вихідний сервер (що містить вихідний пристрій, також джерело реплікації) замінено вузлом відновлення після відмови, а репліка знаходиться на іншому сервері (який функціонує нормально), процес реплікації продовжуватиметься, як зазвичай, за умови, що з’єднання між вузлом відновлення після відмови та сервер реплікації доступний.
- Якщо сервер реплікації переходить у мережу та замінюється вузлом відновлення після відмови, репліки призупиняються й не працюватимуть на сервері відновлення після відмови. Таким чином, у вас не буде зайвої архівної копії. Процес реплікації відновиться, коли цільовий сервер реплікації повернеться. Таким чином:
- Немає необхідності розміщувати чисті (виділені) сервери реплікації у відмовостійкі кластери
- Якщо сервер має як звичайні пристрої, так і репліки, лише звичайні пристрої будуть охоплені відновленням після відмови.
Якщо реплікація виконується з кількох серверів (наприклад, сервери відновлення після відмови або вихідний пристрій було вручну перенесено на інший сервер), ви побачите окремі треки в режимі відтворення Luxriot EVO Monitor. Щоб переглянути їх усі разом, увімкніть підсумкову часову шкалу в налаштуваннях програми, а потім перетягніть усі доріжки в область перегляду.
![]() | Для кожного каналу можна створити будь-яку кількість каналів реплікації; як основний, так і додатковий потік доступні для запису в налаштуваннях каналу реплікації. |
![]() | Репліки не підлягають ліцензуванню; наприклад, якщо ваша ліцензія Luxriot EVO дозволяє 100 каналів, ви можете створити будь-яку кількість реплікацій каналів для кожного з цих 100 каналів. Сама функція доступна лише для Luxriot EVO Global Edition. |
Попередньо налаштуйте профілі запису
Перш ніж створювати пристрій реплікації, переконайтеся, що ви організували необхідні профілі та розклади запису та призначили їх конфігураціям запису. Типова конфігурація реплікаційного запису може включати низьку частоту кадрів і запис у критичні години, а також може мати більшу квоту тривалості.
![]() | Дійсним сценарієм реплікації може бути такий: основний потік безперервно записується зі швидкістю 30 кадрів/с із аудіо та всіма доступними потоками даних подій; первинний канал реплікації має 10 кадрів/с, налаштування відео+аудіо, а вторинний канал реплікації представляє відео зі швидкістю 15 кадрів/с із цифровими вхідними даними подій. |
Створення реплікації
Кнопка « Створити реплікацію» доступна на верхній панелі в поданні «Канал» , доступ до якої можна отримати двома способами:
- виберіть розділ «Конфігурація» , а потім клацніть «Канали» в лівому меню консолі Luxriot EVO — це вікно містить усі доступні канали та групи каналів;
- у розділі «Пристрої» натисніть кнопку «Переглянути канали» на верхній панелі — у цьому вікні відображатимуться лише канали певного пристрою.

Створення реплікації в режимі перегляду каналів
Виберіть один або кілька каналів у списку, а потім натисніть кнопку «Створити реплікацію» на верхній панелі. З’явиться невелике діалогове вікно, у якому можна відразу встановити сервер призначення та конфігурацію запису для реплікації. Ви можете будь-коли змінити ці налаштування пізніше, перейшовши до налаштувань пристрою та каналу , як описано нижче.

Спливаюче діалогове вікно з основними параметрами реплікації
Створений канал реплікації відображатиметься поруч із вихідним каналом у повному списку каналів (зауважте, що він може не відображатися в одноканальному перегляді або коли активні певні фільтри). Усі налаштування каналу буде продубльовано, ім’я каналу отримає тег [Реплікація] , а модель пристрою буде встановлено на загальний тип [Реплікація] (який не можна змінити).
Ви можете змінити налаштування будь-якої репліки так само, як і звичайних пристроїв і каналів.
Налаштування пристрою
Щоб змінити параметри пристрою реплікації, перейдіть до розділу «Конфігурація» , а потім натисніть «Пристрої» в меню ліворуч. На нижній панелі виберіть «Фільтр реплікації» , щоб відобразити лише пристрої реплікації (активний фільтр виділено синім; щоб деактивувати його, клацніть виділений фільтр ще раз).

Використовуйте фільтр, щоб показати лише пристрої реплікації
Виберіть один або кілька пристроїв (утримуйте CTRL або Shift, щоб вибрати кілька елементів одночасно) і натисніть кнопку «Призначити сервер» на верхній панелі, потім виберіть цільовий сервер у спливаючому діалоговому вікні та натисніть « ОК», щоб зберегти.
Двічі клацніть будь-який пристрій або натисніть кнопку «Редагувати» на нижній панелі, щоб відкрити діалогове вікно редагування пристрою та змінити дозволи та налаштування членства.
Налаштування каналу
Щоб змінити налаштування каналу реплікації, перейдіть до розділу Канали ; на нижній панелі виберіть Фільтр реплікації, щоб відобразити лише канали реплікації. Клацніть кожен окремий канал, щоб відкрити його діалогове вікно конфігурації та призначити конфігурацію запису та встановити вкладення організації, якщо потрібно. Членство та права користувача можна встановити на відповідних вкладках, як і для звичайних каналів.
![]() | Ви можете видалити канали реплікації та пристрої, як і будь-які звичайні канали/пристрої. Зауважте, що вихідні канали не можна видалити, доки не буде створено хоча б один канал для їх копіювання. |
Якщо всі описані вище кроки виконано успішно, на ваших пристроях буде налаштовано резервне копіювання. Архів, записаний з каналів реплікації, можна відтворювати так само, як і звичайний архів через Luxriot EVO Monitor. Попередній перегляд у реальному часі недоступний, оскільки реплікація забезпечує лише запис.
Ця стаття була корисною?
Чудово!
Дякуємо за відгук
Даруйте, що не вдалося допомогти вам
Дякуємо за відгук
Відгук надіслано
Дякуємо за допомогу! Ми докладемо всіх зусиль, щоби виправити статтю