Окрім дій, подій і правил, розділ Event & Action консолі Luxriot EVO містить додаткові ресурси, які можна використовувати для створення ще більш універсальних автоматизованих сценаріїв.
Програмні лічильники
Програмні лічильники - це сутності, які містять певне ціле значення, яке можна змінити на основі певної події, що сталася. Їх можна використовувати в Luxriot EVO, наприклад, для підрахунку подій, які не походять від VCA і тому не можуть бути враховані за допомогою лічильників VCA.
Лічильники можна створити в розділі «Події та дії» консолі Luxriot EVO, у підрозділі «Лічильники» . Кожна з них має заголовок і сервер, на якому вона знаходиться (оскільки сценарії подій і дій визначаються для кожного сервера; використовуйте глобальні події для передачі подій з одного сервера на інший – для інсталяцій Luxriot EVO Global).
Потім можна створювати звіти на основі значень програмного лічильника, а також лічильників VCA: автоматичні звіти доступні для налаштування в консолі Luxriot EVO, а звіти можна створювати вручну в додатку Luxriot EVO Monitor. Обидва режими також дозволяють експортувати звіт у формат PDF.
Додавання та видалення лічильників
Щоб додавати, видаляти та керувати програмними лічильниками в Luxriot EVO Console, перейдіть до розділу «Події та дії» Luxriot EVO Console і виберіть «Умови» в меню ліворуч. Натисніть кнопку + Новий лічильник на верхній панелі, щоб відкрити діалогове вікно налаштування лічильника. Тут ви повинні:
- введіть зрозумілу назву для лічильника - наприклад, що буде рахуватися
- вибрати цільовий сервер - лічильники, як неглобальні сутності, є локальними та працюють на одному сервері

Приклад створення лічильника
На вкладці «Дозволи » ви можете надати доступ до даних цього лічильника окремим користувачам і групам користувачів. Кожен, хто має права доступу до архівованих метаданих VCA для цільового лічильника, матиме їх у додатку Luxriot EVO Monitor у розділі звітів . Якщо дозвіл доступу до архівованих метаданих VCA надано для всього сервера , цільовий користувач або група користувачів матиме доступ до всіх лічильників на цьому сервері, незалежно від окремих дозволів лічильника.
Коли ви закінчите, натисніть OK , щоб зберегти та закрити діалогове вікно; щойно створений лічильник з'явиться у списку елементів і стане доступним у Конфігураторі подій і дій . Ви можете створити будь-яку кількість програмних лічильників.
Використовуйте кнопки на верхній панелі для редагування та видалення лічильників; фільтри на нижній панелі допоможуть вам завантажити нещодавно додані або нещодавно відредаговані елементи.
Як змінити значення лічильника
Значення лічильників можна змінювати на основі будь-якої події в сценаріях подій і дій під час створення правил. Зміна значення лічильника може бути окремою дією або додатковою, яка слугуватиме для підрахунку кількості спрацьовувань правила.
Є три вбудовані дії , доступні за замовчуванням для будь-якого створеного лічильника:
- Збільшити : збільшити значення лічильника на одиницю
- Декремент : зменшити значення лічильника на одиницю
- Скинути : встановити значення лічильника на нуль
Початковий стан будь-якого новоствореного лічильника дорівнює нулю.
Керування даними лічильника
Внутрішні лічильники Luxriot EVO можна будь-коли видалити за бажанням: виберіть усі зайві лічильники та натисніть кнопку «Кошик» на верхній панелі.
Однак таким чином можна видалити лише програмні (створені користувачем) лічильники. Лічильники, що надходять від VCA, не можна видалити таким чином, оскільки вони існують у конфігурації VCA (аналітика відео на стороні камери або на стороні сервера). Ці сутності навіть не відображаються в списку в розділі «Лічильники» . Щоб переглянути їх, натисніть кнопку «Керувати даними» на верхній панелі: з’явиться додаткове діалогове вікно з усіма лічильниками , як визначеними користувачем, так і імпортованими VCA.

Приховане меню з даними для всіх лічильників
Тут ви побачите всі лічильники з певним значенням , включно з тими, які були вилучені з конфігурації VCA і тому застарілі. Виберіть непотрібні елементи та натисніть «Видалити дані» вище: уся інформація про цільовий лічильник буде видалена з бази даних:
- для програмних лічильників це означає, що стираються лише попередні значення лічильників; сам лічильник залишається в списку (ви можете видалити його зі списку, як описано вище)
- для лічильників VCA сам лічильник також видаляється з бази даних (але не з конфігурації VCA)
![]() | Видалення даних лічильника не скидає його до нуля. Наприклад: є лічильник СВУ для під'їжджаючих автомобілів, який на даний момент дорівнює 100. Якщо видалити його історію і наступного дня з СВУ надійдуть нові дані, значення лічильника буде відповідати попереднім даним, тобто дорівнюватиме 101. |
Якщо немає нових вхідних даних для видаленого лічильника, він незабаром зникне зі звітів - як у Luxriot EVO Console, так і в Luxriot EVO Monitor. Якщо він все ще існує, а Luxriot EVO продовжує отримувати дані від цільового лічильника, він автоматично знову з’явиться в цьому списку. Таким чином, іншими словами, діалогове вікно Керування даними відображає поточний стан бази даних лічильника.
Приклад використання
Розглянемо варіант використання, коли потрібно порахувати, скільки разів протягом дня двері офісу були відчинені; двері відкриваються модулем контролю доступу, який також підключений до цифрового входу камери, щоб система отримувала сповіщення, коли двері відчинено.
У цьому випадку обов’язкові елементи E&A:
- Подія 1: цифровий вхід , джерело: камера в коридорі
- Подія 2: запланована подія , тип: за розкладом, щодня о 12:00
- Лічильники: HowManyTimesDoorWasOpened
- Дія 1: Збільшення , ціль: лічильник HowManyTimesDoorWasOpened
- Дія 2: Скинути , мета: лічильник HowManyTimesDoorWasOpened
Події 1 і 2 не є типовими, їх слід додати, а також створити лічильник. Дії, пов’язані з лічильником, будуть додані автоматично, тому їх не потрібно створювати.

Правила, що контролюють стан лічильника
Остаточний набір правил для цього сценарію виглядає так:
- Правило 1: Подія 1 ініціює дію 1
- Правило 2: подія 2 запускає дію 2
Таким чином, при кожному відкритті дверей ця подія обліковується програмним лічильником; лічильник скидається за розкладом щопівночі. Використовуючи дані лічильника, можна побудувати звіт і побачити, наприклад, найбільш і найменш популярний час, середню кількість за тиждень тощо.
Індикатори
Індикатори - це об'єкти з декількома станами . Ці стани (умови) можна змінити на основі будь-яких подій у Конфігураторі подій і дій . Індикатори можна розміщувати на картах , допомагаючи створювати інтерактивну інформаційну панель.
Ви можете створити індикатори в розділі «Події та дії» консолі Luxriot EVO в розділі «Індикатори» , а потім розмістити їх на картах – звичайних або географічних. Потім стан і колір індикатора можна змінити на основі подій E&A: коли ви створюєте індикатор, він автоматично додається до розділу «Дії» конфігуратора E&A та створюються дії для зміни його стану.

Приклад індикатора
Створення і керування індикаторами
Щоб додати, видалити та керувати індикаторами в консолі Luxriot EVO, перейдіть до розділу «Події та дії» консолі Luxriot EVO та виберіть «Індикатори» в меню ліворуч. Натисніть кнопку + Новий індикатор на верхній панелі, щоб відкрити діалогове вікно налаштування лічильника.
Тут доступні такі налаштування:
- Title : ім'я, визначене користувачем
- Сервер : сервер Luxriot EVO, до якого належить індикатор (пов’язані дії будуть доступні лише в E&A Configurator цільового сервера)
- Стани : 5 різних умов індикатора з власними назвами та кольорами
Налаштовуючи деталі стану, не забудьте натиснути кнопку «Застосувати» , щоб зміни набули чинності.
Зміна стану індикатора
Стан індикатора можна змінити на основі будь-якої події в сценаріях подій і дій під час створення правил. Стан індикатора можна змінювати як окрему дію, або поєднувати з будь-якою іншою, допомагаючи візуалізувати стан інших елементів.
Для кожного індикатора є п’ять вбудованих дій , які дозволяють установити індикатор у будь-який із його станів. Якщо вам потрібно лише два або три, просто не запускайте інші умови. Дії з’являться автоматично після створення індикатора.
Карти
При розміщенні на картах індикатори змінюють колір і відображають коментар відповідно до свого стану. І звичайні, і географічні карти мають маркер-індикатор , доступний на панелі над картою, поряд з іншими маркерами. Таким чином, можна побудувати інтерактивні панелі, які будуть відображати стан системи.

Карта з двома покажчиками на ній
Приклади використання
Залежно від ваших потреб індикатори можуть допомогти в багатьох різних сценаріях.
Випадок використання №1: зовнішні датчики надсилають дані про температуру. На основі значення стан індикатора встановлюється на дуже низький/низький/нормальний/високий/дуже високий.
Випадок використання №2: умови використовуються в усій системі для статусу дверей (відкриті/заблоковані). Індикатор використовується для візуалізації стану умови (в цьому випадку задіяно лише 2 з 5 станів).
Змінні
Змінні в Luxriot EVO — це сутності, які мають певне значення, яке змінюється з часом. Створіть змінні, якщо ви бажаєте налаштувати реакції (через E&A ) на певні значення змінних, наприклад, певні показання температури з теплових камер.
Щоб отримати доступ до керування змінними в Luxriot EVO Console, виберіть розділ « Події та дії» та перейдіть до «Змінні» в меню ліворуч.
Змінні відрізняються за джерелом. На даний момент існує дві групи джерел: пристрої (IP-камери або інші) і джерела даних .
Змінні каналу
Деякі інтеграції пристроїв підтримують отримання певних значень змінних від камер. Наприклад, деякі теплові пристрої надсилають вимірювання температури як числа з плаваючою комою. Щоб «зловити» дані на стороні сервера, просто створіть змінні для цих випадків. Згодом ви зможете використовувати ці змінні в подіях: наприклад, ініціювати події, якщо значення більше або менше певного порогу.
Щоб створити новий елемент, натисніть кнопку + Нова змінна каналу на верхній панелі. У діалоговому вікні виберіть вихідний канал і заповніть параметри.
- Заголовок : назва змінної, яку визначає користувач
- Канал : вихідний канал (інтеграція пристрою повинна підтримувати змінні, будь ласка, зв’яжіться з support@luxriot.com для отримання детальної інформації)
- Змінна : виберіть один зі списку доступних елементів (якщо жодного немає, пристрій не має жодних або інтеграція не підтримує змінні)
- Тип змінної : тип даних змінної
Для більшості змінних тип даних є фіксованим, тому вам потрібно лише вибрати джерело змінної та дати їй назву.

Регулятор температури від тепловізійної камери
Натисніть OK , коли закінчите; новостворену змінну буде додано до списку.
Після того, як ви додали змінну каналу, використовуйте подію «Значення змінної» , щоб визначити діапазон значень, у якому ви хочете активувати правила подій-дій.
Змінні джерела даних
Змінні джерела даних базуються на попередньо визначених зіставленнях джерел даних . Спочатку створіть кілька зіставлень регулярних виразів для своїх джерел даних, як описано у відповідному розділі цього документа. Потім створіть змінну джерела даних у підрозділі «Змінні» , клацнувши стрілку розкривного меню на верхній панелі та вибравши параметр + Нова змінна джерела даних .
Необхідно визначити такі параметри:
- Заголовок : назва змінної, яку визначає користувач
- Джерело даних : виберіть одне з існуючих (попередньо налаштованих) джерел даних
- Змінна : виберіть одне з попередньо налаштованих зіставлень
- Тип змінної : виберіть тип даних вибраної змінної (для подальшого порівняння в подіях)
- Ідентифікатор даних : введіть свій ідентифікатор POS, якщо джерело даних доставляє дані з кількох терміналів або інших джерел
Поле « Ідентифікатор даних» є необов’язковим і потрібним, лише якщо ваше джерело даних містить об’єднані потоки з кількох джерел. Якщо є лише один потік даних, залиште поле Data ID пустим.

Нова змінна з відображення джерела даних
Натисніть OK , коли закінчите; новостворену змінну буде додано до списку.
Після того, як ви додали змінну джерела даних, використовуйте подію «Значення змінної» , щоб визначити діапазон значень, у якому потрібно запускати правила подій-дій.
Ця стаття була корисною?
Чудово!
Дякуємо за відгук
Даруйте, що не вдалося допомогти вам
Дякуємо за відгук
Відгук надіслано
Дякуємо за допомогу! Ми докладемо всіх зусиль, щоби виправити статтю