У цій частині посібника розглядаються функції джерел даних у Luxriot EVO. Джерела даних — це засоби отримання текстових даних із послідовного джерела, наприклад, терміналу POS. Ви можете отримувати інформацію в текстовій формі від різних сторонніх постачальників послідовних даних, як-от домофони, банкомати та безліч інших пристроїв, здатних передавати рядки даних через такі типи з’єднань:
- UDP порт (віддалене підключення)
- TCP-порт (віддалене підключення)
- COM порт (пряме апаратне підключення до сервера)
В результаті ви отримуєте текстову інформацію, яку ви можете зберігати, аналізувати, реагувати на неї, виконувати запити та візуалізувати в Luxriot EVO Monitor.
У консолі Luxriot EVO для цієї конфігурації функції існують такі об’єкти:
- Джерело даних : визначає спосіб отримання даних із зовнішнього джерела
- Профіль джерела даних : описує, як дані аналізуються та витягуються на стороні Luxriot EVO
- База даних : зберігає витягнуті дані
- Канал даних : відображає дані з бази даних і забезпечує детальний пошук у БД у Luxriot EVO Monitor
Для каналів даних потрібна додаткова ліцензія .
Загальна концепція
Сервери Luxriot EVO отримують послідовні дані з визначених джерел, розбивають їх на транзакції та окремі рядки тексту, витягують і зберігають ключові слова та значення, поєднують текст із відеопотоками та дозволяють розширений пошук у базі даних.
На діаграмі показано потік даних між об’єктами даних
Спрощені кроки конфігурації для отримання даних з джерел даних можна коротко описати так:
- Тоді створіть джерело даних
- Потім створіть профіль джерела даних
- Зв'яжіть їх разом, а потім
- Призначте джерело даних для потрібного каналу (каналів),
- (необов’язково) Налаштуйте змінні, якщо ви бажаєте реагувати на певні ключові слова.
Потім зібрані дані зберігаються та відображаються разом із відеопотоком із каналів, які ви вирішите пов’язати з ним.
Починаючи з Luxriot EVO версії 1.23, доступні додаткові сутності, які дозволяють створювати більш складні сценарії: бази даних і канали даних . Вони не є обов’язковими для отримання серійних даних, але вони забезпечують розширені засоби зберігання та пошуку даних. Таким чином, ви можете виявити бази даних і канали даних найбільш корисними під час роботи з великою кількістю складного тексту, наприклад транзакцій POS, а також коли є необхідність виконувати складні текстові запити до даних із боку Luxriot EVO Monitor.
- За допомогою баз даних ви можете зберігати вибрані дані (частину потоку даних) у базі даних із подальшим уточненим пошуком у програмі Luxriot EVO Monitor.
- Канали даних відображають текст із джерел даних як окремий канал без основного відео, створюючи зручне представлення текстового каналу.
Luxriot EVO Monitor також має спеціальний режим відтворення з розширеним пошуком у базі даних.
Виконайте такі кроки, щоб налаштувати розширене налаштування за допомогою баз даних і каналів даних:
- Створіть джерело даних (або кілька джерел даних) і
- Додайте профіль джерела даних і
- Зв'яжіть їх разом, а потім
- Створити базу даних,
- Зіставте змінні з профілю джерела даних у БД і
- Додайте канал даних (або декілька), пов’язаний із джерелом даних.
У цьому більш складному сценарії ви все ще можете використовувати змінні для ініціювання подій у сценаріях подій і дій .
Профілі даних визначають спосіб зберігання та представлення даних із джерел даних у формі каналів даних
Візуалізація даних
Джерела даних, профілі даних, змінні (відображення) і бази даних налаштовуються в Luxriot EVO Console. Щоб користувачі могли отримати доступ до ваших даних у Luxriot EVO Monitor, ви можете:
- Об’єднайте дані з наявними відеоканалами, щоб текст накладався на відео в Luxriot EVO Monitor. Жодних додаткових об’єктів не потрібно, текст накладає на існуючі відеоканали, а комбінація відображається в моніторі Luxriot EVO у тому самому вікні перегляду.
- Додайте канал(и) даних, щоб створити візуалізацію транзакцій. Канали даних відображатимуться в окремому вікні перегляду, але їх можна логічно пов’язати з відеоканалами.
Перший спосіб більш простий і має обмеження щодо використання. Канали передачі даних, з іншого боку, надають додаткові функції, але потребують спеціальної ліцензії для роботи. Обидва описані нижче.
Нижче ви побачите, як ці сутності налаштовані в Luxriot EVO Console. Щодо частини монітора Luxriot EVO Monitor див. розділ посібника користувача Luxriot EVO Monitor про джерела даних.
Додати джерело даних
Спочатку перейдіть до розділу «Конфігурація» консолі Luxriot EVO та виберіть компонент «Джерела даних» у меню ліворуч. Потім натисніть кнопку + Нове джерело даних на верхній панелі, щоб відкрити діалогове вікно створення джерела даних.
Дайте своєму джерелу даних вичерпну назву. Потім виберіть сервер, який прийматиме послідовні дані. Наразі залиште поле Профіль джерела даних порожнім і виберіть потрібний транспорт для з’єднання даних. Вам потрібно буде повернутися сюди та вибрати профіль після того, як ви створите сам профіль.
Існує три можливі типи підключення: UDP-порт, TCP-порт і COM-порт.
Підключення TCP/UDP
Виберіть цей параметр, якщо ваш постачальник даних налаштований на передачу текстових даних у певний порт TCP або UDP.

Нове джерело даних типу UDP
Тут вам просто потрібно вказати вхідний порт для прослуховування сервера в налаштуваннях. Переконайтеся, що порт відкрито на всіх проміжних брандмауерах і не використовується іншим програмним забезпеченням на сервері.
Підключення через COM-порт
Виберіть цей тип підключення, якщо ваш постачальник даних підключений безпосередньо до COM-порту сервера Luxriot EVO.

Нове джерело даних походження COM-порту
Для цієї конфігурації потрібно узгодити параметри послідовного з’єднання з тими, які використовуються на стороні пристрою. Зазвичай це можна перевірити за допомогою диспетчера пристроїв Windows для цільового COM-порту.

Параметри COM-порту у властивостях диспетчера пристроїв Windows
Необхідно вказати такі параметри послідовного порту:
- COM-порт : послідовний порт для читання даних, виберіть зі списку активних портів
- Швидкість передачі інформації (9600 за замовчуванням)
- Біти даних : кількість бітів, що передаються через послідовний інтерфейс (8 за замовчуванням)
- Стопові біти : кількість бітів для визначення кінця байта; якщо ви вибираєте 6, 7 або 8 бітів даних, тоді значення за замовчуванням дорівнює 1, а інший доступний вибір – 2; якщо ви виберете 5 бітів даних, то єдиним правильним вибором для стоп-бітів буде 1,5
- Парність : як перевіряється парність (парності за замовчуванням немає)
Для сервера Luxriot EVO інші параметри послідовного порту не потрібні.
Натисніть OK , щоб зберегти та закрити діалогове вікно створення джерела даних. Наступним кроком є створення профілю джерела даних, який допоможе серверу визначити, як слід аналізувати текстові дані.
Додайте профіль джерела даних
На цьому кроці ви завантажите частину серійного тексту з джерела даних, налаштованого, як показано вище, і налаштуєте спосіб аналізу тексту. Це включає розбиття тексту на рядки та транзакції та додавання відображення змінних.
У розділі «Джерела даних» клацніть маленьку стрілку поруч із кнопкою створення джерела даних і виберіть зі списку + Новий профіль джерела даних . На вкладці «Деталі» введіть спеціальне ім’я для свого профілю джерела даних і перейдіть на вкладку « Конфігурація» .
Тепер необхідно використати приклад рядків даних для налаштування профілю. Ця частина налаштування однакова незалежно від типу джерела даних.
Ви можете використати фактичне джерело даних , яке ви налаштували на попередньому кроці, або використати текстовий файл , який містить рядки даних у очікуваному форматі (зауважте, що слід використовувати те саме кодування). Використовуйте кнопки праворуч від текстового поля, щоб завантажити зразок із будь-якого джерела. Скористайтеся кнопкою «Зупинити» , щоб завершити відображення нового тексту з джерела даних (зробіть це, якщо бачите, що завантажених рядків даних достатньо для полегшення процесу налаштування); скористайтеся кнопкою «Очистити» , щоб стерти все, що є у вікні попереднього перегляду, перш ніж завантажувати інший файл або рядки з джерела даних.

Завантажте зразок тексту, щоб налаштувати профіль джерела даних
На основі завантаженого зразка встановіть необхідні параметри зліва:
- Кодування : виберіть правильне кодування, щоб ваш текст був читабельним
- Закінчення рядка : виберіть, які символи позначають кінець рядка, доступні варіанти:
- CR - повернення каретки
- LF - передача рядка
- CR+LF - обидва разом
- Настроюваний - визначений користувачем символ або група символів
Якщо використовується один із стандартних розділювачів рядків, які не друкуються (LF, CR або CR+LF), але ви не впевнені, який із них використовується, натисніть кнопку «Визначити» , щоб програмне забезпечення автоматично визначило, який роздільник присутній у попередньо завантажений текст. Якщо ви знаєте, що надані послідовні дані не містять жодних стандартних розділювачів, виберіть опцію «Власний» у розкривному списку та визначте власний символ роздільника.
![]() | Важливо, щоб ці параметри точно відповідали налаштуванням джерела. У разі невеликої невідповідності ваш текст може виглядати читабельним, але рядки можуть бути неправильно розділені, що спричиняє помилки у зіставленнях. |
Відображення
Зіставлення — це попередньо визначені комбінації символів, очікувані в потоці даних. Як правило, відображення визначаються регулярними виразами, які використовуються для витягування з вхідного тексту будь-яких необхідних значень: ідентифікаторів, ключових слів, прізвищ, кодів тощо.
Вбудовані відображення
Сервер Luxriot EVO розбиває вхідний текст на транзакції. Кожна транзакція має певну структуру, яку можна наочно представити наступним чином:
-ПОЧАТИ ТРАНЗАКЦІЮ //тут починається заголовок <записуються поля транзакції (наприклад, POS ID, ім'я касира тощо)> -КІНЕЦЬ ЗАГОЛОВКА -ПОЧАТОК ДЕТАЛІ //подробиці товару <записуються поля detail1 (наприклад, товар, ціна, кількість тощо)> -ДЕТАЛЬ КІНЕЦЬ -ДЕТАЛЬ ПОЧАТОК //подробиці про наступний товар <записуються поля detail2 (наприклад, товар, ціна, кількість тощо)> -ДЕТАЛЬ КІНЕЦЬ -ПОЧАТОК НИЖНЬОГО КОЛОНТУРА //нижній колонтитул <записуються поля транзакції (наприклад, Total )> //нижній колонтитул закінчується тут -ЗАВЕРШЕННЯ ТРАНЗАКЦІЇ |
Текст CAPS у візуалізації визначає позначки для парсера Luxriot EVO, які допомагають йому правильно розділити текст. Для кожної транзакції і для кожної деталі необхідно позначити як початок, так і кінець. Для заголовка транзакції достатньо позначити кінець заголовка, оскільки початок транзакції служить початком заголовка. Для нижнього колонтитула досить позначити місце початку нижнього колонтитула, оскільки нижній колонтитул автоматично закінчується транзакцією. Усі ці позначки є обов’язковими, якщо ви плануєте використовувати канали даних і бази даних.
![]() | Кожен вхідний послідовний текстовий потік розбивається на транзакції (кожна з яких має верхній і нижній колонтитули), і кожна транзакція може містити ряд деталей (елементів транзакції). Крім того, у базах даних ви створюєте окремі таблиці для транзакцій і елементів транзакцій. |
Є кілька вбудованих зіставлень (існуючих за замовчуванням і не видаляються), які допомагають визначити ці МЕЖІ:
- BeginTransaction: вкажіть текст, який позначає початок блоку даних (транзакції)
- EndTransaction : останній рядок даних очікуваного блоку даних
- GetID : використовуйте регулярний вираз для визначення та вилучення ідентифікатора даних кожного рядка (пропустіть це, якщо у вас є лише один потік даних)
- HeaderEnd : текст, який позначає кінець розділу заголовка, деталі очікуються після нього
- FooterBegin : текст, який позначає початок розділу нижнього колонтитула та кінець повторюваних деталей
- DetailBegin : як починається кожна деталь (елемент).
- DetailEnd : як закінчується кожна деталь (елемент).
Усі ці зіставлення можуть бути звичайним текстом або регулярними виразами, за винятком GetID, який має бути регулярним виразом, оскільки він має фіксувати значення змінних.
![]() | Визначення ідентифікатора даних є важливим, якщо у вас є кілька потоків даних, що надходять з одного джерела даних (наприклад, кількох POS-терміналів). Щоб розділити текст між відеоканалами та/або каналами даних, вам потрібно встановити тут зіставлення GetID і додатково визначити фактичний ідентифікатор даних у накладенні відео та в налаштуваннях каналу даних. |
Для початку та кінця транзакції можна вказати регулярні вирази (правило регулярних виразів), щоб визначити шаблон початку/кінця замість статичного тексту. Ви також можете скопіювати та вставити рядки для початку та кінця транзакції безпосередньо з поля попереднього перегляду зразка.
Позначте текст і клацніть правою кнопкою миші, щоб вибрати зіставлення (тільки для зіставлень без регулярних виразів)
Для відображень без регулярних виразів ви можете просто виділити цільовий текст у полі попереднього перегляду, клацнути його правою кнопкою миші та вибрати відображення, до якого потрібно прив’язати текст.
Спеціальні відображення
Крім того, ви можете створити будь-яку кількість відображень типу змінної користувача . Ці відображення використовують регулярні вирази для вилучення певних фрагментів даних у змінну, тобто відображення тексту змінної в попередньо визначені контейнери значень. Користувацькі змінні мають два сценарії використання:
- змінні дозволяють витягувати текст і зберігати його в базі даних. Для цього вам потрібно створити базу даних із потрібними полями, а потім прив’язати відображення до полів БД.
- Змінна умова події E&A . Змінні можна використовувати, наприклад, для виявлення винятків у касових операціях у випадку, якщо джерелом даних є система Point-of-Sale.
Щоб створити нову змінну , натисніть кнопку + Створити в розділі «Зіставлення» , заповніть параметри ліворуч і натисніть « Застосувати зміни» . Доступні такі налаштування:
- Тип : змінна (неможливо змінити)
- Ім'я : заголовок змінної, визначений користувачем
- Текст : регулярний вираз, який визначає, яку комбінацію символів слід витягти в змінну
- Чутливий до регістру : увімкніть це, якщо великі/малі літери важливі (вимкнено за замовчуванням)
- Записати в базу даних : зіставити змінну з полем бази даних для зберігання та пошуку (якщо ви не плануєте використовувати бази даних і канали даних, ігноруйте цей параметр)
![]() | Якщо у вас ще немає бази даних, ви можете створити всі необхідні змінні на цьому кроці. Після того, як ви пізніше додасте базу даних, прив’яжіть її до джерела даних, яке передає дані в цей профіль джерела даних, і ви матимете можливість зіставляти змінні з полями бази даних. |
Перевірка налаштованого набору змінних
Завантажте трохи тексту, а потім скористайтеся кнопкою «Тестувати» , щоб перевірити, чи працюють ваші налаштування : якщо все в порядку з налаштуваннями, рядки мають бути визначені правильно, початок і кінець транзакції позначено як такі, а змінні витягнуті, як зазначено.
![]() | Використовуйте кнопку Перевірити , щоб перевірити свої зіставлення. Змінні, отримані із зразка тексту, відображатимуться праворуч. Якщо ваші правила регулярного виразу не працюють належним чином:
|
Натисніть OK , щоб зберегти та закрити діалогове вікно налаштування профілю.
Тепер поверніться до налаштувань джерела даних і вкажіть щойно створений профіль джерела даних, якого не було в початковій конфігурації. Ви можете використовувати один профіль джерела даних для різних джерел даних. Таким чином ви пов’язуєте обидва разом, забезпечуючи передачу даних, отриманих із джерела даних, у профіль джерела даних для подальшого аналізу.
Накладання відео
Ви можете розмістити серійний текст поверх відео, щоб вони відображалися разом у програмі Luxriot EVO Monitor. Текст також буде доступний для простого пошуку в спеціальній вкладці «Джерела даних» у Luxriot EVO Monitor.
У розділі «Конфігурація» перейдіть до розділу «Канали» та виберіть канал, який потрібно пов’язати з джерелом даних. Двічі клацніть канал, щоб відкрити його для редагування та перейдіть на вкладку Відео-накладання . Щоб відкрити додаткове діалогове вікно, натисніть кнопки «Налаштувати накладання відео» .
Тут можна налаштувати різні типи накладання відео. Елемент Data overlay уже присутній за замовчуванням – це рожева рамка, що накладає ваше відео.
Праворуч ви побачите доступні налаштування . Натисніть кнопку «Змінити» та виберіть одне з попередньо створених джерел даних для цього каналу. Якщо наразі надходять послідовні дані, ви побачите текст у рамці. Потім налаштуйте параметри праворуч, щоб визначити, де та як текст має з’являтися поверх відеопотоку.

Налаштуйте вирівнювання накладеного тексту у вікні перегляду
Використовуйте візуальний елемент керування – рожевий прямокутник – щоб указати область виводу тексту у вікні перегляду відеопотоку. Існують інші типи елементів накладання відео, доступних у тому ж вікні, але той, який вам потрібен, називається Накладанням даних і існує за замовчуванням, тому вам не потрібно його додавати. У правій частині попереднього перегляду також є числові координати: вам не потрібно редагувати їх вручну.
Також зауважте, що візуальний контроль не можна видалити з конфігурації; якщо немає даних для відображення, цей елемент просто не буде існувати в додатку Luxriot EVO Monitor. Візуальний контроль присутній лише у цьому вікні конфігурації для вашої зручності. Існує рівно один елемент накладання даних на вікно перегляду, тобто кожен канал може виводити текст лише з одного джерела даних.
![]() | Перш ніж налаштовувати накладення тексту, переконайтеся, що відео з цільового каналу доступне, щоб забезпечити правильне розміщення тексту. |
Додаткові налаштування:
- Кількість рядків : установіть бажану кількість рядків тексту, які будуть розміщені в області накладання (значення за замовчуванням 20); це вплине на розмір шрифту тексту
- Тайм-аут : час у секундах, протягом якого кожен рядок даних залишатиметься на екрані максимально (старіший текст зникне, а текст буде зміщено вгору)
- Колір тексту : виберіть колір для накладеного тексту зі стандартних палітр (за замовчуванням білий)
- Ідентифікатор даних : ідентифікатор джерела даних, якщо він присутній (залиште порожнім, якщо не використовується)
У полі Data ID ви можете ввести ідентифікатор джерела, якщо послідовні дані розподіляються між двома або більше каналами; залиште поле порожнім , якщо цей канал є єдиним одержувачем для всіх даних, отриманих із вибраного джерела даних.
![]() | Якщо є дані з кількох пристроїв, об’єднаних в одному каналі джерела даних , так що текст надходить з тієї самої IP-адреси та порту через той самий протокол, можна використовувати поле Ідентифікатор даних у конфігурації профілю джерела даних , щоб розрізняти транзакції на основі ідентифікатора джерела та розділити текст між декількома каналами для подальшого накладання. Приклад : якщо канал містить послідовні дані з кількох терміналів торгових точок, а їхні ідентифікатори виглядають як POSxxxx , де xxxx містить номер терміналу, тож ідентифікатори POS0001, POS0002 тощо, для вилучення цих даних можна використати наступний регулярний вираз Ідентифікатори: ^.+?(POS\d+).+ У цьому випадку поле Data ID у кожній конфігурації каналу має містити фактичний POS ID: POS0001, POS00023, POS6592 тощо. |
Коли будете готові, натисніть OK , щоб зберегти та закрити діалогове вікно накладання даних, а потім натисніть OK, щоб зберегти та закрити вікно конфігурації каналу.
Тепер ваші текстові дані від постачальника даних будуть відображатися на відеопотоці в Luxriot EVO Monitor і як у режимі live view, так і в режимі миттєвого/звичайного відтворення архіву, якщо відповідна опція включена в профілі запису для цільового каналу; також буде можливий пошук по записаних даних.
![]() | Якщо ви бажаєте, щоб послідовні дані були доступні в режимі відтворення відео в програмі Luxriot EVO Monitor, обов’язково встановіть потік даних для запису у відповідному профілі запису. |
Накладений текст буде видно лише в режимі перегляду в реальному часі та звичайного/миттєвого відтворення та не відображатиметься в інших режимах перегляду (наприклад, розумний пошук). Щоб експортувати відео з архіву з накладенням тексту, використовуйте формат файлу MKV + стиснення VP8 + жорсткі або м'які субтитри.
Якщо ви не бажаєте поєднувати послідовні дані з відео, виберіть альтернативний метод, описаний нижче. Він використовує бази даних для зберігання серійних даних замість відеоархіву та забезпечує спеціальну візуалізацію у формі каналу даних.
Бази даних часових рядів
Дані, отримані з джерел даних, можуть зберігатися в базах даних власного типу, які використовують принцип баз даних часових рядів. Бази даних часових рядів оптимізовані для простих операцій запису та пошуку, ефективно зберігаючи велику кількість послідовних даних, які надходять з часом (і зазвичай записуються в серії, а не вводяться десь посередині).
Кожна база даних (БД):
- прив’язаний до одного або кількох джерел даних,
- отримує дані з цих джерел даних, як визначено зіставленнями в профілі джерела даних,
- записує дані локально (на одному сервері з джерелом даних) і
- виконує пошук на основі запитів користувачів із Luxriot EVO Monitor і повертає необхідну інформацію.
![]() | Ви можете додати будь-яку кількість баз даних, але вони працюватимуть, лише якщо у вас є канали даних, які підлягають ліцензуванню . |
Створити нову базу даних
Щоб додати нову базу даних за допомогою консолі Luxriot EVO, переконайтеся, що ви перебуваєте в розділі «Конфігурація» > оберіть «Джерела даних» ліворуч > натисніть стрілку вниз поруч із кнопкою «+ Новий...» і виберіть опцію «Нова база даних часових рядів ».
Додайте нову базу даних через верхню панель у розділі Джерела даних
У новому діалоговому вікні БД заповніть параметри бази даних.
На вкладці Деталі :
- Заголовок : визначена користувачем назва бази даних, яка відображатиметься в Luxriot EVO Monitor
- Увімкнути : якщо позначено, база даних буде доступна для запису та читання
- Максимальна кількість днів : записи, старші за вказану кількість днів, будуть видалені
- Інтервал запису : максимальний вік нового запису, старіші записи буде відкинуто
Зазвичай дані записуються в базу даних у реальному часі. Однак, якщо виникають затримки в синхронізації через проблеми з доступністю мережі або з інших причин, ви можете записати старіші записи. Для цього кожна база даних має обмежений інтервал запису , протягом якого вона прийматиме нові записи з часовими мітками не в реальному часі. Тримайте цей інтервал коротшим, якщо ви віддаєте перевагу швидшій БД, і встановіть довший інтервал, якщо ви знаєте, що деякі дані можуть надійти зі значною затримкою (наприклад, із віддалених місць). Значення за умовчанням: 1 день, максимальне значення: 99 днів.
Налаштування бази даних у вкладці «Деталі».
На вкладці Членство ви можете помістити базу даних в одну зі своїх візуальних груп для більш зручного представлення в Luxriot EVO Monitor.
Після встановлення загальних параметрів перейдіть на вкладку База даних . Тут вам потрібно створити структуру бази даних, використовуючи такі вказівки:
- кожна база даних може мати 2 (дві) таблиці
- перша таблиця зберігає так звані транзакції (більші фрагменти інформації, на які розбиваються послідовні дані)
- друга таблиця містить елементи транзакції (повторювані окремі елементи транзакції)
- кожна з двох таблиць може мати до 32 полів , наприклад:
- поля транзакції (основна таблиця): POS ID, ID двері, ID транзакції, ім'я оператора, підсумок тощо.
- поля позиції транзакції (таблиця деталей): ідентифікатор продукту, назва продукту, сума, проміжний підсумок тощо.
- поля, які мають повторювані значення з фіксованого списку (наприклад, ім'я оператора або ім'я елемента), можуть мати довідкові таблиці . Для таких полів їх значення замінюються ключами в головній таблиці, а довші текстові значення зберігаються в довідковій таблиці, що прискорює роботу БД.
Коли ви створюєте нову БД, вона пропонує вам спочатку створити основну таблицю :
- Заголовок : визначена користувачем назва таблиці, яка відображатиметься в Luxriot EVO Monitor. Заголовок може містити широкий набір символів: нелатинські літери (наприклад, кириличні літери), пробіли та спеціальні символи.
- Псевдонім : внутрішня назва таблиці, яка може містити лише латинські літери [A-Za-z] і цифри [0-9].
Після зміни налаштувань натисніть Застосувати зміни : назва вашої таблиці з’явиться в структурі БД праворуч.
Після цього скористайтеся мережею зі стрілкою вниз до кнопки + Нове поле праворуч, щоб додати другу таблицю (таблицю деталей) за тією самою логікою. Після цього або якщо ви плануєте мати лише одну таблицю, скористайтеся кнопкою + Нове поле, щоб додати поля до обох таблиць:
- Заголовок : визначене користувачем ім’я поля, яке відображатиметься в Luxriot EVO Monitor. Заголовок може містити широкий набір символів: нелатинські літери (наприклад, кириличні літери), пробіли та спеціальні символи.
- Псевдонім : ім’я внутрішнього поля, яке може містити лише латинські літери [A-Za-z] і цифри [0-9].
- Тип даних : виберіть, чи буде значення зберігатися як текст/ціле число/довге/подвійне. Текстові поля можуть мати довідкові таблиці.
- Створити довідкову таблицю : лише для текстових полів; позначте цей параметр, якщо ви знаєте, що значення поля даних належить до кінцевого списку значень (наприклад, ім'я оператора). Не використовуйте цей параметр, якщо значення поля [переважно] унікальне.
Приклад структури бази даних часових рядів: БД прийматиме транзакції та елементи транзакцій від POS-машини
Зауважте, що вам не потрібно описувати все, що ви очікуєте отримати від джерела даних, а лише значення, які ви хочете зберігати та шукати в Luxriot EVO Monitor.
Після створення всіх таблиць і всіх полів натисніть OK , щоб зберегти та закрити діалогове вікно. Щойно створена база даних часових рядів з’явиться у списку в розділі Джерела даних . Зауважте, що база даних з’явиться в розділі моніторингу консолі Luxriot EVO та в моніторі Luxriot EVO лише після того, як до неї будуть записані деякі фактичні дані. Для цього вам потрібно створити принаймні один канал даних і прив’язати його до того самого джерела даних.
Канали даних
Канали даних — це спосіб візуалізації послідовних даних, отриманих із джерел даних, без поєднання їх із відео в одному вікні перегляду. Таким чином, ваші дані акуратно відображаються в окремому вікні перегляду поруч із відеоканалами.
![]() | Для роботи канал даних має бути з’єднаний із базою даних часових рядів! |
Створення каналів даних
Щоб створити новий канал даних у Luxriot EVO Console, перейдіть у розділ «Канали даних» у розділі «Конфігурація». На верхній панелі натисніть кнопку + Новий канал даних
Налаштування каналу даних: джерело і запис
У вкладці Деталі заповніть такі параметри:
- Назва : визначена користувачем назва каналу даних, яка відображатиметься в Luxriot EVO Monitor
- Джерело даних : джерело тексту для відображення
- Ідентифікатор даних : фактичний ідентифікатор потоку даних, отриманий за допомогою зіставлення GetID (визначений у профілі джерела даних)
- Конфігурація запису основного потоку : як будуть записуватися дані (лише основний потік)
- Сховище основного потоку : сховище призначення
Не обов’язково заповнювати поле «Ідентифікатор даних», якщо у вашому джерелі даних визначено зіставлення GetID. Коли синтаксичний аналізатор джерела даних зустрічає значення змінної GetID, він шукає в усіх каналах даних цільовий канал даних і записує відповідні дані до бази даних. Якщо зіставлення GetID визначено, але є канал даних із порожнім полем ідентифікатора даних, цей канал даних не матиме жодних даних.
Зробіть відеоканали членами свого каналу даних на вкладці «Учасники».
На вкладці «Учасники» можна поєднати канал даних із двома типами ресурсів:
- канали : один або кілька відеоканалів, які з’являтимуться разом із каналом даних під час пошуку в базі даних і отримання результатів із цього каналу даних
- кнопки користувача : спарені кнопки користувача з’являться у вікні перегляду каналу даних поруч із його назвою, щоб ви могли натиснути їх, щоб ініціювати відповідну подію
Зробивши відеоканали членами каналу даних, ви полегшуєте текстовий пошук у Luxriot EVO Monitor. Наприклад, якщо вашим каналом даних є POS-термінал, було б доцільно об’єднати канали даних із відеоканалами, які звернені до столу касира.
Помістіть канали даних у групи та візуальні групи
На вкладці «Членство» , подібно до звичайних каналів, ви можете помістити свої канали даних у групи (для обробки дозволів) і візуальні групи (для групування на стороні Luxriot EVO Monitor).
Нарешті, на вкладці «Дозволи» , як і для будь-якого іншого ресурсу, ви можете визначити права доступу для своїх користувачів і груп користувачів.
![]() | Для ефективного керування дозволами використовуйте групи як для ресурсів, так і для користувачів. |
Канали даних подібні до відеоканалів, тому список дозволів дуже схожий:
- Перегляд відео в реальному часі : дозволи, пов’язані з трансляцією в реальному часі (вкладка «Прямий ефір» у конфігурації сервера clientclientconsoleclientclientclientglobalclientrecserverclientconsoleproduct%%.
У невеликому вікні, що з’явиться, виберіть потрібні елементи, а потім натисніть OK , щоб продовжити: елементи з’являться в розділі Джерела даних , і ви зможете редагувати їх, як зазвичай.
Зауважте, що для завершення налаштування вам потрібно буде створити джерела даних і канали даних.
Ця стаття була корисною?
Чудово!
Дякуємо за відгук
Даруйте, що не вдалося допомогти вам
Дякуємо за відгук
Відгук надіслано
Дякуємо за допомогу! Ми докладемо всіх зусиль, щоби виправити статтю