Налаштування каналу [ChannelSettings]

Змінено вт., 24 Вер., 2024 на 1:44 ПІСЛЯ ПОЛУДНЯ

Двічі клацніть канал або скористайтеся кнопкою «Редагувати» на верхній панелі, щоб відкрити налаштування каналу.

Канали з одним драйвером пристрою (наприклад, ONVIF) можна редагувати разом . Ви можете вибрати кілька каналів, утримуючи CTRL, а потім відкрити діалогове вікно налаштувань.

У діалоговому вікні налаштування каналу є кілька категорій параметрів; вони детально описані в цій темі. Коли ви переходите між вкладками та змінюєте конфігурацію, вкладки, які містять незбережені зміни, позначатимуться зірочкою (*).

Деякі вкладки доступні для всіх каналів. Інші вкладки з’являються лише для спеціальних типів драйверів (наприклад, веб-сторінка, емуляція відео тощо).

Подробиці

Тут ви можете змінити назву каналу та призначити конфігурацію запису. Доступні поля:

  • Заголовок : визначена користувачем назва каналу, яка відображатиметься в програмах Luxriot EVO Console і Luxriot EVO Monitor
  • Конфігурація запису основного потоку : виберіть спосіб запису першого відеопотоку (як правило, з вищою роздільною здатністю).
  • Основне сховище потоку : цільове сховище для цього потоку (може відрізнятися від інших потоків)
  • Конфігурація запису підпотоку : виберіть спосіб запису другого відеопотоку (зазвичай із нижчою роздільною здатністю).
  • Сховище підпотоку : цільове сховище для цього потоку (може відрізнятися від інших потоків)
  • Конфігурація запису граничного потоку : виберіть спосіб запису граничного потоку, якщо він використовується (доступно для пристроїв, сумісних із ONVIF Profile G, а також для офлайн-записів, зроблених Luxriot EVO Mobile)
  • Сховище межового потоку : цільове сховище для цього потоку (може відрізнятися від інших потоків)
  • Запис додаткових потоків із субпотоком* : якщо ввімкнено, вибрані допоміжні потоки даних зберігатимуться разом із субпотоком 
    • Аудіо : вхідна звукова доріжка
    • VCA : метадані відеоаналітики
    • Рух : дані детектора руху
    • Дані : дані з  джерел даних (послідовний текст, наприклад POS тощо)
  • Час втрати відео : час у секундах, протягом якого Luxriot EVO чекає після зникнення всіх потоків відео на каналі та до ініціювання події втрати відео
  • Ідентифікатор запису (відображається, лише якщо в налаштуваннях програми ввімкнено параметр Показувати ідентифікатори об’єктів ): унікальний ідентифікатор каналу, який використовується як ім’я папки в архіві.

Якщо ви введете спеціальну назву для каналу, спеціальна кнопка праворуч дозволить вам одним натисканням кнопки повернутися до назви пристрою.

* За замовчуванням усі додаткові потоки даних зберігаються разом із основним потоком, а додатковий потік записується лише як відео. Однак, якщо ви бажаєте зберегти допоміжний потік протягом довшого періоду (наприклад, 7 днів для основного потоку та 30 днів для підпотоку), ви можете зберегти потоки даних із підпотоком, щоб ці доріжки були доступними, коли ви відтворити архів. В іншому випадку додаткові дані буде стерто з основним потоком на основі квот. Цей параметр також корисний, коли ви використовуєте різні сховища для обох потоків, і дуже важливо, куди надсилаються додаткові дані.

Кожен із додаткових потоків даних - аудіо, MD, метадані та послідовні дані - можна записати лише один раз : або з основним, або з допоміжним відеопотоком. Жоден із цих потоків не копіюється. Таким чином, наприклад, якщо ви зберігаєте підпотік довше, ніж основний відеопотік, ви можете записати аудіо разом із допоміжним потоком.
Деталі каналу

Деталі каналу

Ви можете використовувати  категорію зберігання за замовчуванням для всіх цільових потоків або використовувати різні сховища для різних потоків. Останній можна використовувати для ручного розподілу потоків між різними каталогами:

  • каталоги зберігання позначені відповідними профілями зберігання (наприклад, Main , Substreams , Edge ),
  • кожному каналу і навіть потокам каналу потім призначаються різні сховища.

Щоб вибрати профіль зберігання, який не є типовим , виберіть сховище зі списку Каталогів і натисніть  кнопку Змінити .

Натисніть кнопку «Змінити» , щоб вибрати конфігурацію запису: ви можете вибрати наявну конфігурацію або створити нову або розклад на місці з того самого діалогового вікна.

Щоб забезпечити належний запис, виберіть конфігурацію безперервного запису для периферійних потоків.
Коли ви призначаєте конфігурацію запису на основі руху для каналу з вимкненим детектором руху, програмне забезпечення автоматично запропонує ввімкнути виявлення руху для цільового каналу. Детектор з боку камери має пріоритет; якщо він недоступний, програмний детектор буде ввімкнено та встановлено в режим високої продуктивності. Ми рекомендуємо вам переглянути налаштування детектора руху, щоб переконатися, що він працює належним чином, особливо якщо використовується детектор з боку камери.

Зауважте, що якщо ви залишите функцію виявлення руху ВИМКНЕНО та призначите конфігурацію запису на основі руху цільовому каналу, дані не записуватимуться.

Автоматично ввімкнути виявлення руху

Автоматично ввімкнути виявлення руху

Члени

Цей розділ дозволяє прикріпити  кнопки користувача до каналів, щоб вони відображалися разом у програмі Luxriot EVO Monitor. Кнопки користувача, прив’язані до каналів у такий спосіб, відображатимуться як елементи керування накладанням відео, коли цільовий канал розміщено у вікні перегляду.

Якщо ви редагуєте групу каналів, ця вкладка дозволить вам додати інші канали та групи каналів до цільової групи.

Кнопки користувача можна прив’язати до каналів за допомогою вкладки <EM>Учасники</EM>

Кнопки користувача можна прив’язати до каналів через вкладку «Учасники» .

Членство

Виберіть групу (групи), до якої потрібно додати цільовий канал: двічі клацніть відповідні елементи або скористайтеся кнопками «Додати/Видалити» нижче, щоб вибрати або скасувати вибір. Тут ви матимете як групи каналів (внутрішні в Luxriot EVO Console), так і  візуальні групи .

Виберіть членство в каналі

Виберіть членство в каналі

Дозволи

Дозволити користувачам і групам користувачів отримувати доступ і адмініструвати цільовий канал. Щоб додати користувача або групу користувачів, просто виберіть принаймні один дозвіл, і користувача (групу користувачів) буде автоматично переміщено до списку вибраних користувачів  . Щоб очистити всі дозволи, двічі клацніть користувача в лівій колонці. Ви також можете використовувати прапорець поруч із Дозволами в центральному стовпці, щоб перемикатися між усіма та жодними (якщо вибрано не всі дозволи, прапорець буде заповнено чорним прямокутником).

Змінити права користувача

Змінити права користувача

Конфігурація веб-сторінки

Ця вкладка відображатиметься лише для  каналів перехресного зв’язку та каналів, пов’язаних із  пристроями з моделлю джерела HTML (загальна модель, призначена спеціально для статичного потокового передавання з Інтернету), і впливатиме як на пряму трансляцію, так і на запис.

Властивості веб-сторінки

Властивості веб-сторінки

Тут можуть бути доступні такі налаштування:

  • Ігнорувати помилки сертифіката : якщо цільова веб-сторінка має самопідписаний сертифікат, можливо, вбудований браузер не зможе його відкрити; виберіть цей параметр, щоб запобігти проблемам, пов’язаним із сертифікатом (небезпечно, але швидше за все працюватиме)
  • Інтервал автоматичного оновлення : якщо вміст сторінки не є динамічним (тобто не оновлюється сам), визначте тут період оновлення в секундах (0=вимкнено, для динамічного вмісту)

Параметри роздільної здатності та частоти кадрів перенесено на вкладку конфігурації відео .

Конфігурація відеофайлу

Ця вкладка з’являється, лише якщо базовий пристрій має тип відеофайлу (Емуляція) . Тут ви можете вказати шляхи до відеопотоків, які діятимуть як основний і допоміжний потік.

Натисніть кнопку «Огляд» , щоб вибрати файл за допомогою Провідника Windows.

Властивості відеофайлу

Для обох потоків можна налаштувати затримку кадру: це вплине на швидкість відео.

Детектор руху (MD)

Виберіть між детекторами руху (MD) на стороні камери або на стороні програмного забезпечення . Стан детектора за замовчуванням вимкнено , тобто інформація про рух не приймається та не передається для запису для цільового каналу. Якщо ви використовуєте профілі запису, керовані рухом, переконайтеся, що ви ввімкнули виявлення руху для вибраних каналів. 

Вибираючи детектор руху з боку камери , переконайтеся, що ви перейшли до веб-інтерфейсу пристрою, щоб увімкнути та налаштувати детектор руху. Налаштування можуть відрізнятися залежно від виробника пристрою; також зверніться до Luxriot, щоб переконатися, що апаратне виявлення руху підтримує цільовий пристрій.

Виявлення руху з боку камери рекомендується в більшості випадків з двох основних причин:

  • обчислювальне навантаження передається від серверів до пристроїв, зменшуючи навантаження на сервер, і
  • на більшості пристроїв апаратне виявлення руху виконується на необробленому відеопотоці, що означає вищу точність порівняно з програмним детектором, оскільки програмне забезпечення отримує доступ лише до стисненого потоку.

Програмний детектор руху є кращим вибором, якщо:

  • використовуються застарілі пристрої без підтримки MD, або
  • є необхідність використовувати теплові карти побудови - у цьому випадку сітчастий MD на стороні програмного забезпечення є корисним.
Налаштування виявлення руху на стороні програмного забезпечення

Налаштування виявлення руху на стороні програмного забезпечення

Детектор руху з боку програмного забезпечення  має два варіанти: висока продуктивність і висока точність:

Режим високої продуктивності : цей тип аналізу виконується лише для ключових кадрів, частота яких може варіюватися від кількох кадрів на секунду до одного кадру кожні кілька секунд — це менш чутливо до якості зображення, але значно впливає на роботу детектора. Завдяки цьому споживання процесора значно менше, і його можна додатково зменшити, збільшивши проміжок часу між двома аналізованими кадрами.


Режим високої точності : цей режим виконує аналіз руху для всього відеопотоку, тому ми рекомендуємо вибрати цей параметр, якщо ви хочете досягти найкращих результатів виявлення. Менший часовий інтервал означає вищу точність. Майте на увазі, що використання ЦП і віртуальної пам’яті набагато більше, якщо вибрано цей режим.

В обох режимах можна регулювати рівень чутливості , а також налаштування часового інтервалу, що визначає частоту аналізу кадрів.

Незалежно від того, який режим ви виберете, ви можете ще більше зменшити обсяг обчислень на стороні сервера, використовуючи потік із нижчою роздільною здатністю (якщо доступний). Наприклад, якщо ваш основний потік має роздільну здатність 3 Мп, а допоміжний потік — D1, система виявлення руху витрачатиме набагато менше системних ресурсів на аналіз D1, ніж на зображення 3 Мп. Зауважте, що деякі камери передають потоки з нижчою роздільною здатністю як обрізані зображення високої роздільної здатності (не змінених розмірів, як очікувалося) — у таких випадках використання підпотоку для аналізу MD дасть неправильні результати, тому робити це не рекомендується.

Більшість камер забезпечують другий потік як зображення першого потоку, масштабоване відповідно до низької роздільної здатності; однак деякі пристрої обрізають центр зображення з високою роздільною здатністю, щоб відповідати невеликій рамці, і таким чином субпотік зображення виглядає так, ніби його було збільшено. Майте це на увазі, коли ви використовуєте субпотік для перегляду в реальному часі та особливо для сторони програмного забезпечення аналіз детектора руху.

Натисніть кнопку Виключення виявлення руху , щоб налаштувати зони виключення . Зауважте, що ці параметри стосуються лише програмного детектора руху; щоб налаштувати виключення для детектора руху на стороні камери, перейдіть до веб-інтерфейсу цільового пристрою.

Налаштувати зони відчуження для детектора руху

Налаштувати зони відчуження для детектора руху

Спочатку виберіть розмір сітки для детектора: це визначить розмір найменшої області виявлення. Мінімальний розмір сітки становить 2x2 комірки (що означає чотири зони виявлення), а максимальний розмір — 64x64 комірки. Потім позначте бажану область виключення, просто клацнувши та перетягнувши вікно перегляду; можна намалювати кілька прямокутників, щоб сформувати складну багатокутну область. Області виключення будуть виділені світло-зеленим кольором. Щоб скасувати виділення, просто намалюйте над ним прямокутник.

Налаштування внизу тут, щоб полегшити процес налаштування:

  • Зберігати співвідношення сторін : відображає оригінальні пропорції зображення, якщо вибрано, або розтягує зображення, щоб заповнити вікно перегляду
  • Показати рух : показує поточний рух, якщо вибрано

Щоб перевірити поведінку вибраного розміру сітки, увімкніть параметр «Показати рух» , натисніть « Застосувати» та подивіться, як детектор працює з визначеною сіткою.

Після завершення натисніть OK , щоб повернутися до головного діалогового вікна налаштування каналу.

Відеоаналітика

Сервери Luxriot EVO мають вбудований двигун на базі CNN для аналізу відео (VA) з класифікацією об’єктів, зонами, лініями, лічильниками та правилами. На цій вкладці ви можете ввімкнути та налаштувати параметри виявлення для цільового каналу.

Існує кілька підтримуваних механізмів нейронної мережі , які виконують аналітичну обробку:

  • Детектор об’єктів: універсальний детектор об’єктів (людей, транспортних засобів, тварин) із кількома параметрами продуктивності.
  • Детектор ЗІЗ: детектор засобів індивідуального захисту (жилети, головні убори).

Виберіть один із механізмів, який буде використовуватися для виявлення об’єктів на цільових каналах. (Неможливо ввімкнути паралельну роботу кількох детекторів).

Загальні механізми виявлення об’єктів використовують ту саму нейронну мережу. Цифри біля назви позначають розмір зменшеного зображення, яке буде передано в механізм VA. Чим більше зображення, тим вище буде навантаження на CPU/GPU; більші зображення також означають, що менші об’єкти будуть виявлені краще. Співвідношення сторін моделі також може впливати на якість виявлення. Загалом, рекомендується тестувати різні моделі та налаштування для кожної окремої сцени.

Будь ласка, перегляньте спеціальну документацію щодо VA та окремо для PPE Detector, щоб отримати додаткові відомості та рекомендації.

Ви можете налаштувати VA, не вмикаючи його для цільового каналу. Це може бути зручно, якщо у вас є обмежена ліцензія VA, але ви хочете попередньо налаштувати виявлення.

Перш ніж увімкнути VA для каналу, переконайтеся, що ваша  ліцензія VA це дозволяє. Кожна установка Luxriot EVO включає 1 (один) загальний канал VA безкоштовно. Спеціальні механізми, такі як PPE Detector, потребують окремої ліцензії. Ви можете перевірити, які канали використовують ліцензію VA, додавши  відповідний стовпець  у розділі Канали . Для цього натисніть  значок сітки у верхньому правому куті Luxriot EVO Console і перемістіть стовпець Video Analytics  до списку ліворуч, а потім натисніть OK .

Вкладка відеоаналітики дозволяє вам увімкнути та налаштувати VA для цільового каналу 

Тут доступні такі розділи з налаштуваннями:

Зовнішні джерела метаданих : метадані, отримані з будь-якого джерела, окрім вбудованої відеоаналітики Luxriot EVO. Це також включає старе покоління Open VCA (вбудоване в старіші версії Luxriot EVO).

  • Метадані камери : якщо ввімкнено, метадані, отримані з пристрою (edge VA), відображатимуться на моніторі Luxriot EVO, накладаючи відеопотік, а також використовуватимуться для ініціювання подій.
  • Зовнішні метадані : якщо ввімкнено, сервер прийматиме  метадані, надіслані зовнішніми джерелами у форматі JSON для накладання відео, ініціювання подій і пошуку
  • Метадані зовнішніх служб : якщо ввімкнено, сервер прийматиме метадані від інтегрованих служб, налаштованих як  зовнішні служби , для цілей накладання живого/відтворення, пошуку та ініціювання подій

Програмна відеоаналітика : тут ви можете ввімкнути та налаштувати VA на стороні сервера.

  • Увімкнути : якщо вибрано, сервер виконуватиме аналіз відео для цільового відеоканалу, а накладення метаданих буде УВІМКНЕНО на стороні Luxriot EVO Monitor (впливає на всі підключені програми Luxriot EVO Monitor)
  • Використовуйте потік із низькою роздільною здатністю, якщо він доступний : подібно до детектора руху, VA можна виконувати на вторинному відеопотоці, щоб заощадити ресурси сервера. Рекомендуємо залишити цей параметр увімкненим.
  • Детектор : виберіть один із доступних механізмів виявлення.
  • Параметри : клацніть, щоб установити параметри, специфічні для двигуна
  • Налаштувати зони та правила : натисніть кнопку, щоб увійти до налаштування накладення
  • Класи : клацніть «Змінити» та виберіть класи об’єктів, які потрібно виявити в цільовому відео (вибрані класи будуть недоступні для правил)
  • Інтервал виявлення* : час (затримка) у мілісекундах між двома послідовними виявленнями (подібно до MD), за замовчуванням: 200 мс
  • Час очікування втрати об’єкта: проміжок часу в секундах, після якого об’єкт поза полем зору вважатиметься втраченим (і буде виявлено як новий об’єкт, якщо з’явиться знову), за замовчуванням: 6 секунд
  • Динаміка сцени** : відносна швидкість об’єктів у сцені
  • Поріг впевненості : мінімальний рівень впевненості для визначення належності об’єкта до класу (виявлення з нижчою впевненістю не враховуватимуться), за замовчуванням: 70%
  • Поріг схожості об’єктів*** : мінімальний рівень подібності об’єктів між двома виявленнями, щоб визначити, що це той самий об’єкт (об’єкти з меншою схожістю будуть виявлені як нові), за замовчуванням: 85%, оптимальний діапазон: 50-90%
  • Максимальний розмір об’єкта : відсоток висоти та ширини зображення, який може бути зайнятий одним об’єктом при макс. Увімкніть цю опцію, щоб усунути помилкові виявлення великих неіснуючих об'єктів.

* Це мінімальний час між двома виявленнями. Якщо FPS відеопотоку низький, фактичний інтервал може бути довшим.

** Цей параметр навчає механізм VA, де шукати той самий об’єкт у наступному кадрі. Повільніший варіант означає, що об’єкт присутній у більшій кількості кадрів. Швидше означає, що об’єкт присутній у меншій кількості кадрів під час його появи. Виберіть повільніші параметри для спокійних сцен із об’єктами з низькою швидкістю (наприклад, люди, що йдуть), і швидші для динамічних сцен (шосе тощо).

*** Сильно впливає на здатність двигуна відстежувати об'єкти. Якщо значення занадто низьке для цільової сцени, різні об’єкти можуть вважатися одним. Занадто високий (близько 100) призводить до того, що кожне виявлення кожного разу створює новий об’єкт. Ми рекомендуємо почати зі значення за замовчуванням і повільно змінювати його під час тестування. Сцени з багатьма подібними об’єктами (наприклад, предмети на конвеєрі) вимагають трохи більшої схожості та правильної швидкості об’єкта (див. вище).

Опції двигуна

Натисніть кнопку «Параметри» поруч із розкривним списком механізму VA, щоб відкрити налаштування конкретного механізму. Здебільшого вони стосуються використання GPU.

Для загального механізму виявлення об’єктів доступні такі параметри:

  • Пристрій GPU* : виберіть одну з підтримуваних графічних карт або виберіть «Вимкнути» , щоб залишити VA працювати на ЦП
  • Додатково (змініть це, лише якщо знаєте, що робите!) : частка пам’яті графічного процесора на процес : обсяг відеопам’яті у %, який буде виділено для CUDA; значення за умовчанням 50%
  • Додатково (змініть це, лише якщо знаєте, що робите!): дозволити збільшення пам’яті графічного процесора : установіть для цього параметра значення «Так », якщо ви віддаєте перевагу попередньому виділенню всієї частини відеопам’яті замість поступового збільшення

* Підтримувані графічні процесори — це відеокарти NVIDIA з параметром можливостей 6.0 або вище (архітектура Pascal, Turing або Ampere).

Щоб увімкнути використання графічного процесора для відеоаналітики, установіть розповсюджуваний пакет інструментів NVIDIA CUDA , який НЕ є частиною інсталяції Luxriot EVO. Ви можете завантажити набір інструментів із веб-сайту Luxriot (зазвичай доступний з останньою версією Luxriot EVO) або замовити його в представника Luxriot або за допомогою support@luxriot.com.

Налаштування графічного процесора для стандартного двигуна Tensorflow VA

Якщо у вас кілька відеокарт, ви можете призначити різні карти для різних каналів. Залиште розширені налаштування однаковими для всіх каналів, які використовують ту саму відеокарту. Ви також можете залишити деякі канали для роботи на ЦП (наприклад, загальна модель 300x300 оптимізована для мобільних ЦП і, отже, працюватиме краще на ЦП, а не на ГП).

Створіть зони та правила VA

Натисніть  кнопку «Налаштувати зони та правила» , щоб відкрити діалогове вікно накладання відео. За замовчуванням відображаються лише накладення VA, але ви можете скористатися прапорцем «Показати все» , щоб побачити, чи є інші накладання (наприклад, джерела даних), налаштовані для цього каналу.

У верхньому правому куті є маркери VA: лічильник , лінія підрахунку та полігональна зона . Перетягніть маркер на зображення, щоб розмістити його, а потім відрегулюйте його розмір і положення.

Властивості зони та лінії

Натисніть зону або лінію , щоб побачити її властивості в крайньому правому стовпці:

  • Тип : відповідний тип елемента (лінія, багатокутник)
  • Назва : назва елемента, визначена користувачем, наприклад, Лоббі
  • Колір : виберіть колір елемента за допомогою стандартної палітри
  • Непрозорість : непрозорість кольору (0=прозорий, 100=суцільний)

Крім того, кожна зона має деякі властивості, які впливають на ініціювання події та є індивідуальними для кожної зони:

  • Час присутності об’єкта : час у секундах, протягом якого об’єкт залишатиметься в зоні до того, як спрацює подія «об’єкт увійшов або з’явився» (за замовчуванням: 1 секунда)
  • Час відсутності об’єкта : час у секундах, протягом якого об’єкт залишався поза зоною, для ініціювання події «об’єкт залишився або зник» (за замовчуванням: 1 секунда)
  • Порогове значення перетину об’єкта : відсоток площі об’єкта, яка перетинає межу зони, щоб вважатися перетином (за замовчуванням: 50%, половина об’єкта)

Наприклад, із налаштуваннями за замовчуванням: якщо більше половини об’єкта залишається в зоні довше однієї секунди, спрацьовує подія «об’єкт з’явився».

Зауважте, що маркери — це лише візуальні елементи: вам потрібно додати правила , а потім створити правила E&A , щоб запустити деякі ланцюжки подій.
За замовчуванням зони є прямокутними, але ви можете додати нові вузли , клацнувши правою кнопкою миші на межі зони та вибравши Додати .

Правила та фішки

Для кожної зони або лінії ви можете створити правила, які пізніше можна використовувати для запуску подій у E&A. Наприклад, такі правила можуть збільшувати лічильники:

  • для відображення поточної кількості об'єктів у зоні використовуйте спеціальний тип лічильника Zone ,
  • для інших правил створіть нові лічильники, а потім перейдіть до конфігуратора E&A, щоб додати правила, які збільшуватимуть ці лічильники.

Для кожного маркера лічильника у VA вам потрібно буде зіставити його з реальним лічильником, щоб він працював.

  • щоб відстежувати кількість людей у будь-якій зоні : створіть лічильник зон під зоною, потім перетягніть маркер лічильника та прив’яжіть його до лічильника зони
  • щоб підрахувати появу об’єктів для ліній або зон : створіть новий лічильник (або виберіть наявний лічильник E&A зі списку), потім перетягніть маркер лічильника та прив’яжіть його до лічильника

Таким чином, ви можете використовувати ті самі лічильники від E&A для VA кількох каналів, наприклад, щоб підрахувати загальну кількість клієнтів, які приходять через різні двері.

Додайте зони, лінії, лічильники та правила 

Для кожного правила зони/лінії можна вибрати один або кілька класів об’єктів для відстеження. Ви можете вибрати лише серед класів, які було ввімкнено для поточного каналу в попередньому діалоговому вікні.

Доступні правила лінії :

  • Crossed AB або Crossed BA : об’єкт перетнув лінію у вказаному напрямку
  • Перетнуто : об’єкт перетнув лінію в будь-якому напрямку

Доступні зональні події :

  • Увійшов або з'явився : об'єкт з'явився в зоні або шляхом перетину її межі ззовні всередину, або з'явився безпосередньо всередині (наприклад, якщо порядок зони дорівнює межі рамки або всередині зони є двері)
  • Вийшов або зник : об'єкт вийшов із зони або перетнувши її межу зсередини, або просто зник усередині зони (наприклад, всередині зони є двері)

Доступні типи лічильників:

Використовуйте кнопки під об’єктами та їхніми властивостями, щоб створювати та видаляти правила. Зверніть увагу, що ці правила існують лише в конфігурації VA; щоб налаштувати реакції, перейдіть до  розділу «Події та дії» консолі Luxriot EVO.

Приклади конфігурації VA

Приклад робочого процесу : підрахувати кількість людей, які увійшли в зону.

  1. Перетягніть маркер зони на зображення. Розтягніть зону та додайте нові вузли, щоб покрити потрібну область.
  2. Натисніть кнопку «Нове правило» , виберіть  тип події «Введено або вийшло» та встановіть для класу « Особа» праворуч.
  3. Перетягніть лічильник на зображення.
  4. Натисніть лічильник, потім натисніть кнопку ... (три крапки) у стовпці властивостей праворуч і виберіть лічильник. Якщо їх немає, створіть новий за допомогою кнопки «Новий лічильник» під списком.
  5. Збережіть налаштування відеоаналітики.
  6. Перейдіть до «Події та дії», створіть нову подію типу події VCA , виберіть камеру VA як джерело, а подію зони VA з кроку 2 як правило VCA. (Зауважте, що правила не буде показано, якщо VA вимкнено для цільового каналу).
  7. Створіть правило E&A, використовуючи подію з кроку 6 і вбудований лічильник інкрементів дії для цільового лічильника.

Лічильники зони можуть відображати лише поточну кількість введених об’єктів у зоні, тому їх не можна збільшувати чи зменшувати.

Приклад 2 : спливна камера, якщо в зоні 3 людини.

  1. Перетягніть маркер зони на зображення. Розтягніть зону та додайте нові вузли, щоб покрити потрібну область.
  2. Натисніть кнопку «Новий лічильник зон» під списком зон. У цьому ж списку з'явиться лічильник.
  3. Збережіть налаштування відеоаналітики.
  4. Перейдіть до Події та Дії, створіть нову подію типу Значення лічильника . Виберіть лічильник, який ви створили на кроці 2, як джерело події. Встановіть оператор Equal і значення 3.
  5. Створіть правило E&A, використовуючи подію з кроку 4 і вбудовану спливаючу камеру дії на екрані . Встановіть потрібний канал як цільове правило, щоб визначити, яка камера спливає.

Аудіо

Тут виберіть джерело звуку для цільового каналу. Доступні варіанти:

  • Немає : канал не матиме звукової доріжки
  • Внутрішній : вбудований або лінійний мікрофон камери використовуватиметься як джерело звуку (тільки G.711!)
  • Прикріплено : мікрофон, фізично підключений до сервера, слугуватиме джерелом аудіо (сервер має мати цей канал у конфігурації) 
    • Джерело звуку : виберіть один із пристроїв зі спадного списку. Якщо список порожній, переконайтеся, що до сервера підключено мікрофон і він видимий/працює на панелі керування Windows.
  • Зовнішній : використовувати аудіо з іншого каналу. Аудіо буде поєднано з відео цільового каналу як у прямому ефірі, так і під час відтворення.

Під час отримання аудіо з боку пристрою ( внутрішнього джерела) переконайтеся, що вибрано кодек G.711 . Інші кодеки на даний момент не підтримуються, і їх вибір також може призвести до недоступності відеопотоку, якщо і відео, і аудіо упаковані в потік RTSP.

Для аудіоджерел, підключених  до сервера: можна використовувати як лінійні мікрофони, так і підключені через аудіоплату, яка підтримує кілька мікрофонів одночасно. Тут є три важливі вимоги:

  • цільовий канал і цільовий аудіопристрій мають належати одному серверу
  • підключені аудіопристрої повинні бути розпізнані операційною системою
  • список аудіопристроїв отримується в реальному часі, тому цільовий сервер має бути онлайн, щоб ви могли застосувати конфігурацію

Цифрові входи

Якщо цифрові входи (DI) підтримуються базовим пристроєм, доступні входи будуть перераховані тут. Позначте їх у списку, щоб дозволити генерацію подій із цих входів: події можна пізніше налаштувати в  E&A Configurator за допомогою типу події Digital input . Після зміни назви DI натисніть «Застосувати» нижче, щоб зміни набули чинності: налаштування не буде збережено, якщо ви просто перейдете на іншу вкладку.

Зауважте, що вміст вкладки отримується в режимі реального часу з цільового пристрою, тому може знадобитися кілька секунд, перш ніж вміст стане доступним. Якщо цільовий пристрій офлайн/недоступний або якщо вибрана модель пристрою не підтримує DI, список буде порожнім і з’явиться відповідне попередження.

Увімкнути генерацію подій з цифрових входів камери (DI)

Увімкнути генерацію подій з цифрових входів камери (DI)

Цифрові виходи

Ви можете змінити стан цифрових виходів (DO) з  E&A Configurator (тип цільової дії: контрольний цифровий вихід ). Щоб DO був доступний у діях, виберіть їх тут, поставивши позначки у відповідних прапорцях. За бажанням ви також можете змінити назви DO. Натисніть кнопку «Застосувати» під відомостями про вихід, щоб зберегти зміни перед переходом до інших налаштувань.

Для кожного релейного виходу ви також можете вказати бажаний  режим : перемикач, інвертований перемикач або імпульсний. Це визначає команду, яка буде надіслана на пристрій, коли в E&A запускається дія DO.

Зверніть увагу, що вміст вкладки отримується в режимі реального часу з цільового пристрою, тому може знадобитися кілька секунд, перш ніж вміст стане доступним. Якщо цільовий пристрій офлайн/недоступний, не має DO або якщо немає підтримки DO для вибраної моделі пристрою список буде порожнім і з’явиться відповідне попередження. Якщо ваш пристрій має DO, але вони не підтримуються програмним забезпеченням, ви все одно можете змінити їх стан із Luxriot EVO  E&A за допомогою команд CGI/HTTP (тип дії: Надіслати  HTTP-запит або Запустити програму ). Точний текст команди залежить від пристрою та його можна знайти в документації до пристрою.

Позначте релейні виходи для подальшого використання в E&A

Позначте релейні виходи для подальшого використання в E&A

Накладання відео

Тут ви можете створити ярлики каналів , а також вибрати постачальника даних, щоб вставити деякі текстові дані у відео. У розділі нижче пояснюються ярлики каналів; щодо вказівок із налаштування накладення даних див. у  розділі Джерела даних цього документа. Візуальні елементи відеоаналітики пояснюються вище.

За замовчуванням тут відображаються лише ярлики каналів і накладення джерела даних. Увімкніть опцію «Показати все» над попереднім переглядом відео, щоб побачити всі візуальні елементи (наприклад, аналітику відео).

Ярлики каналів — це інтерактивні елементи накладання відео, призначені для миттєвого перемикання між відеоканалами в режимі перегляду в реальному часі програми Luxriot EVO Monitor. Іншими словами, це елементи візуального керування, які з’являються вгорі відео, і натискання на них відкриває інші (попередньо визначені) відеоканали в тому самому вікні перегляду. Ці «портали» налаштовуються в Luxriot EVO Console, а потім використовуються в додатку Luxriot EVO Monitor.

Ярлики для накладання відео, також відомі як портали

Починаючи з версії 1.25, ярлики накладання відео можна позначати не лише як прямокутник, але й як багатокутник довільної форми. Крім того, можна створити ярлики накладання відео для:

  • Канали даних і відео
  • Карти
  • кнопки
  • веб-сторінки
  • Спільні макети 

Клацнувши спеціальну область всередині каналу в моніторі Luxriot EVO, ви можете перемикати канали даних і відео, запускати події, призначені кнопкам, і перемикатися між збереженими спільними макетами .

Додавання порталів до каналів

Щоб додати новий «портал» до каналу , у консолі Luxriot EVO перейдіть до:

  1. Конфігурація ->Канали-> Виберіть потрібний канал , а потім натисніть кнопку «Редагувати» вгорі або двічі клацніть потрібний канал
  2. Виберіть накладання відео та натисніть кнопку Налаштувати накладання відео
  3. Перетягніть піктограму «портал» у вікно макета каналу та позначте зону, яку потрібно використовувати як ярлик.

Щоб призначити наявні ресурси ярлику, виберіть свій ярлик на панелі «Елементи» , потім на панелі «Властивості» натисніть «Ресурси» та призначте з доступного списку.

Примітка. Кнопки користувача, призначені як ярлики для накладання відео, не мають жодної індикації та працюють одним натисканням. Щоб перевірити, чи справді кнопка була спрацьована, перейдіть на вкладку Alert у Luxriot EVO Monitor

 Приклад накладання відео кнопки користувача у вікні перегляду

Перш ніж налаштовувати ярлики каналів, переконайтеся, що відео з цільового каналу доступне, щоб забезпечити правильне розташування ярликів.

Вікно накладання відео містить три вкладки. Перша вкладка призначена для перегляду камери каналу та всіх накладених позначок. Вкладка «Елементи» дозволяє перемикатися між доданими накладками, а вкладка «Властивості» містить параметри, характерні для вибраного накладання.

Властивості накладання ярлика

Тип:  тип накладання відео

Форма:  може бути прямокутником або багатокутником

Мітка:  додатковий текст для відображення з накладанням у вікні перегляду монітора Luxriot EVO

Колір фону/непрозорість : колір ярлика та його прозорість

Колір переднього плану/непрозорість:  колір ярлика шрифту

Шрифт/розмір шрифту:  обличчя та розмір відображеного шрифту швидкого доступу

Ресурс:  ресурс, пов’язаний із ярликом Video Overlay 

 

Властивості накладання даних 

Тип:  тип накладання відео

Кількість рядків:  скільки рядків дозволено на один відеопорт

Час очікування:  скільки часу відображатимуться дані з моменту останнього введення даних

Колір тексту:  колір шрифту вікна перегляду накладання даних

Джерело даних:  джерело даних, підключене до вибраного каналу

Ідентифікатор даних:  ідентифікатор даних

 

Властивості накладання лічильника

Тип:  Тип накладання відео

Текст:  додатковий текст для відображення за допомогою Overlay у вікні перегляду монітора Luxriot EVO

Колір:  колір відображуваного тексту

Непрозорість:  непрозорість відображеного тексту

Шрифт/розмір шрифту:  обличчя та розмір відображеного шрифту швидкого доступу

Ресурс:  ресурс, пов’язаний із ярликом Video Overlay

 

Щоб видалити будь-який непотрібний ярлик, лічильник  або  накладання даних , виберіть їх у вікні перегляду відео або на вкладці «Елементи» та натисніть кнопку «Кошик» на панелі над відео.

Щоб зберегти параметри накладання відео, натисніть «ОК» , щоб закрити діалогове вікно, а потім натисніть «Застосувати» або «ОК» у діалоговому вікні «Редагувати канал» . Якщо натиснути «Скасувати»  , щоб скасувати зміни в діалоговому вікні «Редагувати канал» , коригування у накладеннях відео не буде збережено.

 

Конфігурація каналу

Вкладка «Конфігурація каналу» дозволяє налаштувати додаткові параметри каналу. Деякі з них можна змінити за допомогою Luxriot EVO Console, але інколи програмне забезпечення не охоплює деякі параметри пристрою, тому вам також надається можливість перейти безпосередньо до веб-інтерфейсу пристрою – для цього просто натисніть кнопку «Відкрити пристрій у браузері» .

Для каналів ONVIF (якщо для моделі пристрою встановлено (загальну) сумісність з ONVIF) існує можливість налаштувати параметри зображення : відповідна кнопка з’явиться поруч із кнопкою властивостей каналу . Додаткову інформацію дивіться нижче.

Ви можете відкрити цільовий пристрій у браузері або перейти до діалогового вікна налаштувань програмного забезпечення

Ви можете відкрити цільовий пристрій у браузері або перейти до діалогового вікна налаштувань програмного забезпечення

Натисніть «Відкрити властивості каналу», щоб відкрити діалогове вікно налаштування додаткового каналу. Доступні вкладки залежать від моделі пристрою та можливостей: для деяких камер доступні лише базові параметри конфігурації, а для інших доступні розширені налаштування. Якщо ви бачите, що камера має певні можливості, які не можна налаштувати через інтерфейс конфігурації Luxriot EVO Console, перейдіть до веб-інтерфейсу пристрою, щоб змінити це конкретне налаштування.

  • Вкладка Video Input : установіть передачу відео (доступний список опцій залежить від типу та моделі пристрою; загальні типи включають HTTP, RTSP *  і рідну передачу)
  • Вкладка «Налаштування відео» : точне налаштування параметрів зображення, таких як рівень яскравості та контрастності
  • Вкладка Substream: увімкнути другий потік (з меншою роздільною здатністю); деякі інтеграції також підтримують налаштування потоку
  • Вкладка «Налаштування відео» : виберіть параметри потокового передавання **
  • Вкладка «Виявлення руху»: на деяких пристроях детектор руху з боку камери має бути явно ввімкнено тут
  • Вкладка External PTZ : налаштуйте параметри зовнішнього контролера PTZ; порт зв’язку має відповідати порту зв’язку, до якого під’єднано контролер RS232/485, а швидкість передачі даних має відповідати швидкості передачі даних контролера PTZ/аналогової камери PTZ
  • Вкладка RTSP : з’являється, якщо вибрано тип транспорту RTSP; тут установіть порт і режим RTSP (TCP/UDP/multicast *** ).

* Можливо, вам доведеться вказати порт RTSP на відповідній вкладці, якщо він відрізняється від стандартного (порт 554 є типовим для більшості пристроїв). Для цього виберіть тип транспорту RTSP і натисніть «Застосувати» : у результаті стане доступною вкладка RTSP. Для пристроїв ONVIF порт RTSP встановлюється автоматично.

** Пам’ятайте, що вищу роздільну здатність/бітрейт/якість/частоту кадрів ви встановите, тим більше пам’яті та пропускної здатності використовуватиметься під час запису. Ці параметри також впливають на споживання ресурсів ЦП/віртуальної пам’яті для живого відео та програмного виявлення руху.

*** Доступність багатоадресного режиму залежить від інтеграції пристрою.

Зауважте, що дійсний логін адміністративного облікового запису та пароль для камери слід надати в налаштуваннях пристрою , щоб отримати доступ і налаштувати конфігурацію пристрою.

Налаштування зображень

Для каналів пристроїв ONVIF можна регулювати такі параметри зображення, як яскравість, насиченість тощо. Щоб отримати доступ до цих параметрів, відкрийте канал для редагування, виберіть  вкладку «Конфігурація каналу» , а потім натисніть кнопку «Відкрити властивості зображення» .

Налаштуйте параметри, а потім натисніть «Застосувати» . Якщо вам подобається результат, натисніть OK , щоб закрити діалогове вікно та вийти.

Скористайтеся кнопкою «Скинути» , щоб скасувати останні зміни. Якщо ви збережете зміни та закриєте вікно, наступного разу, коли ви його відкриєте, Luxriot EVO Console вважатиме попередні параметри за замовчуванням і скине їх (а не інший набір значень). Щоб скинути налаштування зображення до заводських значень за замовчуванням, скористайтеся веб-інтерфейсом камери.

Використовуйте потік із низькою роздільною здатністю для попереднього перегляду зображень, щоб порівняти зображення та переконатися, що застосовані параметри зображення добре виглядають в обох потоках (наприклад, переконайтеся, що важливі елементи видно).

Деформація

Тут ви можете налаштувати загальні  параметри деформації або ввімкнути механізм деформації для об’єктива Panomorph Enables® . Щоб отримати докладніші відомості, перегляньте наступну тему про налаштування деформації.

Конфігурація відео

Ця вкладка доступна лише для певних драйверів пристроїв, наприклад ONVIF. Для інших пристроїв перейдіть на вкладку «Налаштування каналу» (описано вище).

Тут ви можете вибрати властивості потоку для основного та додаткового відеопотоків. Параметри завантажуються з пристрою, тому доступність може відрізнятися залежно від постачальника.

Параметри також змінюються на стороні пристрою, тому переконайтеся, що цільовий пристрій не налаштовано в іншому програмному забезпеченні для керування відео, щоб уникнути конфлікту конфігурації.

Доступні налаштування:

  • Профіль : виберіть один із профілів відеопотоку (вбудований або попередньо налаштований на стороні пристрою)
  • Кодування , роздільна здатність , якість , довжина GOV* , частота кадрів , бітрейт , режим бітрейту : виберіть одне з доступних налаштувань відповідно до ваших потреб

За замовчуванням використовуються налаштування на стороні камери (незалежно від того, що наразі встановлено на стороні пристрою). Ви можете змінити всі параметри або лише деякі з них.

Зауважте, що дійсний логін адміністративного облікового запису та пароль для камери слід надати в налаштуваннях пристрою , щоб отримати доступ і налаштувати конфігурацію пристрою.

* Занадто довгі інтервали GOV (отже, низька частота кадрів i-frame) можуть спричинити проблеми із записом і відтворенням . Канали із занадто низькою частотою кадрів i-frame матимуть попередження (помаранчевий колір) у розділі моніторингу консолі Luxriot EVO в розділі «Канали» . Щоб переглянути цей стовпець, клацніть значок сітки  у верхньому правому куті та перемістіть стовпці Розмір GOP основного потоку та Розмір GOP додаткового потоку ліворуч, а потім натисніть OK . 

Конфігурація RTSP

Ця вкладка доступна лише для певних драйверів пристроїв, наприклад ONVIF. Для інших пристроїв перейдіть на вкладку «Налаштування каналу» (описано вище).

За замовчуванням для отримання відео через RTSP використовується стандартний порт 554 . Тут ви можете змінити порт за замовчуванням, а також вибрати між одноадресним і багатоадресним.

Конфігурація краю

Ця вкладка доступна лише для певних драйверів пристроїв, наприклад ONVIF. Для інших пристроїв перейдіть на вкладку «Налаштування каналу» (описано вище).

Для деяких пристроїв Luxriot EVO може отримати запис, зроблений на стороні пристрою (на SD-карту камери). Ця вкладка містить деякі параметри, пов’язані з синхронізацією крайового потоку.

Ця стаття була корисною?

Чудово!

Дякуємо за відгук

Даруйте, що не вдалося допомогти вам

Дякуємо за відгук

Розкажіть, як ми можемо поліпшити цю статтю!

Виберіть принаймні одну причину
Необхідна перевірка CAPTCHA.

Відгук надіслано

Дякуємо за допомогу! Ми докладемо всіх зусиль, щоби виправити статтю