Налаштування каналів [ConfigureChannels]

Змінено вт., 24 Вер., 2024 на 1:50 ПІСЛЯ ПОЛУДНЯ

Канали – це вміст, отриманий від фізичних пристроїв, підключених до системи. Кілька каналів можуть виходити з одного пристрою – у випадку багатоканальних пристроїв, тобто плат захоплення, але один канал може бути приєднаний лише до одного пристрою одночасно, оскільки немає сенсу надходити відеопотік із двох камер один раз. Канали створюються автоматично одночасно з вихідним пристроєм, але пізніше їх можна від'єднати та підключити до інших пристроїв.

Канали включають налаштування конфігурації відеопотоку – роздільну здатність, частоту кадрів, бітрейт та інші – а також усі додаткові потоки даних, такі як аудіо, рух і цифрові події введення/виведення, керування PTZ та аналітичну інформацію з боку камери. Конфігурації запису призначені для каналів. Нарешті, канали відображаються в Luxriot EVO Monitor та інших клієнтах.

Щоб отримати доступ до діалогового вікна налаштування каналів у консолі Luxriot EVO, відкрийте розділ «Конфігурація» та виберіть «Канали» в меню зліва. Використовуйте фільтри на нижній панелі, щоб швидко отримати доступ до певних наборів каналів.

За допомогою кнопок верхньої панелі ви можете створювати нові елементи в цій категорії, як описано нижче, і виконувати дії, пов’язані з каналом, такі як редагування, призначення груп, призначення конфігурації запису та видалення вибраних каналів. Щоб вибрати кілька елементів, утримуйте CTRL або Shift і клацніть елементи в списку.

Канали, які наразі прив’язані до пристроїв,  не можна видалити: кнопка кошика  з’явиться лише тоді, коли вибрано від’єднані канали. Щоб видалити канал , перейдіть до Пристрої , відкрийте властивості цільового пристрою та відключіть канал на вкладці Канали , натиснувши кнопку Від’єднати ; також вам буде запропоновано видалити всі пов’язані канали під час видалення самого пристрою – це також видалить усі існуючі спільні канали.

Канали, які мають пов’язані правила в  Конфігураторі подій і дій,  не можна видалити . Якщо ви спробуєте видалити такий канал, ви отримаєте повідомлення про помилку Канал не можна видалити, оскільки він використовується .

Щоб видалити такий канал. спершу потрібно видалити пов’язані з ним правила. Для цього просто перейдіть до розділу «Події та дії» , виберіть «Правила» в меню ліворуч, виберіть цільовий сервер і відкрийте конфігуратор, а потім видаліть необхідні правила з центрального стовпця за допомогою кнопок < і >.

Конфігурація -> Канали

Конфігурація -> Канали

Тут будуть перераховані всі доступні канали та групи каналів. Верхня панель пропонує ряд можливостей налаштування.

Створити групу каналів

Групи каналів можна додавати для полегшення керування в консолі Luxriot EVO; за замовчуванням не існує вбудованих груп каналів. Натисніть кнопку + Створити групу каналів , щоб відкрити відповідне діалогове вікно.

Введіть тут назву групи, виберіть канали, які будуть членами групи, і виберіть групу(и) вищого рівня, щоб містити цільову групу як члена, якщо це потрібно. Встановити дозволи користувача для каналів у цій групі.

Редагувати властивості групи каналів

Редагувати властивості групи каналів

Натисніть OK , коли будете готові: у списку елементів з’явиться новостворена група.

Редагувати групу каналів

Двічі клацніть будь-яку існуючу групу каналів у списку або скористайтеся кнопкою «Редагувати» на верхній панелі, щоб відкрити діалогове вікно налаштування. Доступні параметри аналогічні тим, що відображаються під час створення групи.

Редагувати канал

Канали автоматично створюються разом з кожним новоствореним пристроєм; окремо створити канал неможливо. Натисніть будь-який канал у списку двічі або скористайтеся кнопкою «Редагувати» на верхній панелі, щоб керувати властивостями каналу.

Редагувати властивості каналу

Редагувати властивості каналу

Діалогове вікно конфігурації дозволяє вносити такі зміни:

  • Вкладка «Деталі»: змініть назву каналу та призначте конфігурацію запису
  • Вкладка «Учасники»: прив’яжіть  кнопки користувача до каналів, щоб вони відображалися разом у Luxriot EVO Monitor
  • Членство: зробити канал частиною групи каналів або  візуальної групи
  • Вкладка «Дозволи»: надайте дозволи на доступ до каналу користувачам і групам користувачів
  • Конфігурація відеофайлу : налаштування для драйвера загальної емуляції відео: шлях до основного та підпотокового файлу та затримка між кадрами
  • Вкладка «Детектор руху»*: виберіть детектор руху на стороні камери чи програмному забезпеченні, стандартний стан вимкнено
  • Відеоаналітика : конфігурація аналізу відео на стороні сервера
  • Вкладка «Аудіо»: об’єднайте поточний канал із аудіо з іншого джерела
  • Входи/виходи : налаштування DI/DO
  • Конфігурація каналу: відкрийте діалогове вікно конфігурації додаткового каналу, щоб керувати параметрами відеопотоку, налаштуваннями кадрів і DI/DO
  • Накладення відео: налаштування різних елементів накладання, наприклад, текстового вмісту, отриманого з  джерел даних
  • Вкладка «Усунення викривлень»: виберіть профіль усунення викривлень для об’єктивів «риб’яче око» та «Паноморф».
  • Конфігурація відео : налаштування основного та додаткового потоку (для нових драйверів пристроїв)
  • Конфігурація RTSP : порт RTSP і вибір транспорту (для нових драйверів пристроїв)
  • Edge Configuration : конфігурація периферійної (на стороні пристрою) синхронізації (для нових драйверів пристроїв)

Будь ласка, зверніться до  розділу Параметри каналу , щоб отримати детальний опис кожної з вкладок.

* Детектор руху на стороні програмного забезпечення має два варіанти: висока продуктивність і висока точність :

Режим високої продуктивності: цей тип аналізу виконується лише для ключових кадрів, частота яких може змінюватися від кількох кадрів на секунду до одного кадру кожну кілька секунд — це менш чутливо до якості зображення, але значно впливає на роботу детектора. Завдяки цьому споживання процесора менше, і його можна додатково зменшити, збільшивши проміжок часу між двома аналізованими кадрами.


Режим високої точності: цей режим виконує аналіз всього руху для відеопотоку, тому ми рекомендуємо вибрати цей параметр, якщо ви хочете досягти найкращих результатів. Менший часовий інтервал означає вищу точність. Майте на увазі, що використання ЦП і віртуальної пам'яті набагато більше, якщо вибрано цей режим.

Якщо викрили канал для редагування, але одночасно потрібно відкрити властивості пов’язаного пристрою , скористайтеся кнопками «Пов’язані елементи» в нижньому лівому куті.

Попередній перегляд прямого каналу

Після додавання пристрою та пов'язаного з ним каналу до конфігурації перевірити, чи отримати фактичне відео. У Luxriot EVO Console це можна зробити кількома способами:

  • натисніть кнопку «Показати відео» на верхній панелі в розділі «Конфігурація» > «Канали» : ви можете перемикатися з основного на додатковий потік і назад
  • перейдіть до розділу Моніторинг > Канали та перевірте стан каналу
  • відкрийте цільовий канал для редагування та перейдіть до параметрів Dewarp або Data source

Призначити групу

Членством у каналі можна керувати за допомогою діалогового вікна властивостей каналу. Щоб швидко позначити групу будь-якого з існуючих каналів, виберіть потрібний(і) канал(и) (використовуйте CTRL+клацання або Shift+клацання, щоб вибрати кілька елементів) і натисніть кнопку «Призначити групу» на верхній панелі.

Призначити групу каналів

Призначити групу каналів

Виберіть групу зі списку наявних груп каналів і натисніть OK, щоб зберегти. Якщо будь-який із каналів уже належить до якоїсь групи, це не проблема: членство в кількох групах каналів дозволено.

Замінити камеру

У версіях Luxriot EVO до 1.11.0 було неможливо змінити модель пристрою, тому була передбачена спеціальна процедура, якщо камера потребувала заміни.

Якщо ви можете замінити апаратне забезпечення, ви просто змінюєте модель пристрою, відкривши цільовий пристрій для редагування - або двічі клацнувши його в списку пристроїв, або скориставшись кнопкою «Редагувати» на Верхній верхній панелі. Зверніть увагу, що коли ви змінюєте модель наявного пристрою, ви бачите лише пропозиції моделей із цією ж кількістю каналів , а також не весь список доступних пристроїв.

Змініть модель пристрою

Змініть модель пристрою

Щоб швидко відкрити налаштування пов’язаного каналу, не закриваючи це діалогове вікно, скористайтеся кнопкою «Пов’язані елементи» в нижньому лівому куті.

Коли ви змінюєте модель пристрою, усі параметри каналу , налаштовані в діалоговому вікні властивостей каналу,скасовуються . Ці налаштування включають властивості відеопотоку, аудіо, DI/DO тощо.

Зберігаються такі налаштування каналу : виявлення руху, усування викривлень, джерело даних, дозволи користувача та конфігурація запису.

Інший

Виберіть один або декілька каналів/груп каналів і натисніть кнопку Вийти на верхню панель, щоб дезактивувати ці елементи. Вміст вимкненого каналу не запитуватиметься з фактичних фізичних пристроїв і, як внаслідок цього, не буде записаний; вони також не відображаються в додатках Luxriot EVO Monitor.

Панель фільтрів унізу дає можливість переглянути нещодавно додані/оновлені елементи, а також інші відповідні фільтри. Фільтр, який наразі активний, виділено синім кольором: натисніть кнопку N відфільтровано , щоб переглянути всі фільтри та знову відобразити всі доступні елементи.

Ця стаття була корисною?

Чудово!

Дякуємо за відгук

Даруйте, що не вдалося допомогти вам

Дякуємо за відгук

Розкажіть, як ми можемо поліпшити цю статтю!

Виберіть принаймні одну причину
Необхідна перевірка CAPTCHA.

Відгук надіслано

Дякуємо за допомогу! Ми докладемо всіх зусиль, щоби виправити статтю